25 жовтня 2012 року в НМУ імені О.О. Богомольця відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.003.10 із наукової спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (медичні та фармацевтичні дисципліни), на якому вперше було захищено дисертаційні дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук.Голова спеціалізованої вченої ради Д 26.003.10, віце-президент НАМН України, ректор НМУ імені О.О. Богомольця академік Віталій Федорович Москаленко, привітавши усіх присутніх, відкрив засідання наступними словами:
«Місцем першого засідання не випадково обрано одну з найкращих аудиторій Університету – лекційну аудиторію морфологічного корпусу №3 імені Валентина Феліксовича Войно-Ясенецького (Святителя Луки). Впевнений, що Святий Лука – випускник медичного факультету Імператорського Університету Святого Володимира 1903 року щиро благословляє нашу з Вами спільну роботу!
Професорсько-викладацький склад Університету завжди усвідомлював спільну історичну та суспільну відповідальність за реформування медичної і фармацевтичної освіти, зокрема, її навчальної компоненти. Саме тому, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця першим серед вищих навчальних закладів в Україні відкрив у своїх стінах нову спеціалізовану вчену раду з актуальною спеціальністю.
Важливість, яка надається даному напрямку наукових досліджень в глобальному масштабі, зрозуміла. До рейтингових показників будь-якої країни обов’язково входять критерії розвитку системи охорони здоров`я та її кадрового потенціалу. Слід зазначити, що більшість держав світу найвищі вимоги висуває саме до рівня підготовки лікаря і провізора. Впевнений, що новостворена спеціалізована вчена рада буде сповідувати саме такі принципи до змістової частини своєї роботи.
Мені приємно поінформувати Вас, що це – десята, ювілейна спеціалізована вчена рада, яка розпочала свою роботу в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця».
На першому засіданні спеціалізованої вченої ради відбулися два захисти дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук старшим викладачем кафедри медичної інформатики Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Лесею Петрівною Войтенко на тему:
“Методичні засади конструювання змісту медичної інформатики у вищих медичних навчальних закладах” (науковий керівник: І.Є. Булах – завідувач кафедри медичної інформатики Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України) та викладачем кафедри медичної інформатики, медичної і біологічної фізики ВДНЗУ Українська медична стоматологічна академія Юлією Петрівною Ткаченко на тему:
“Методика навчання медичної і біологічної фізики засобами інформаційно-комунікаційних технологій ” (науковий керівник: Н.В. Стучинська – професор кафедри медичної та біологічної фізики Національного медичного університету імені О.О. Богомольця).
Наразі у Національній академії педагогічних наук України успішно пройшли міжвідомчу наукову координацію десять кандидатських і дві докторські дисертації, захист яких планується на даній спеціалізованій вченій раді.Додатково:У підготовці майбутніх медиків найбільш фаховими було визнано три вищих навчальних закладиКращі ВНЗ України: Роби з нами, роби як ми, роби краще нас