Запровадження у Німеччині "Блакитної карти" полегшить працевлаштування висококваліфікованих працівників з країн, що не входять до Євросоюзу.
Від нового закону, ухваленого наприкінці квітня, виграють не лише фахівці з-за кордону, але й іноземні студенти, які навчаються у Німеччині. 27 квітня в Бундестазі було прийнято закон, який дозволить іноземним фахівцям,за виконання певних умов (робочий договір, відповідний розмір заробітної плати та знання німецької чи англійської мов), отримати "блакитну карту", тобто можливість жити та працювати в Німеччині.
Німецька служба академічних обмінів DAAD привітала нові положення закону, які стосуються іноземних студентів. Тепер іноземці, що приїхали до Німеччини на навчання, матимуть можливість легально працювати 120 днів на рік. Це на 30 днів більше, ніж дотепер.
Студентка з Кельна Оксана впевнена, що збільшення робочого часу матиме позитивний плив i на шанси іноземних студентів знайти роботу під час навчання: "В мене був вже такий досвід, коли мене не взяли на роботу лише через те, що я могла працювати лише 90 днів на рік і тому не могла бути достатньо "гнучкою", - розповіла студентка.
Киянка Юлія, яка навчається у Німеччині на працівника соціальної сфери, розповідає, що має себе повністю забезпечувати сама, без підтримки батьків. "Я повністю залежу від роботи. 120 днів - це значно більше, ніж 90", - каже студентка. За її словами, після нововведення у студентів буде менше «головного болю» через бюрократію.
Ще одна суттєва новація: після закінчення навчання студенти з-поза меж ЄС зможуть залишатися на території Німеччини для пошуку роботи не один рік, а 18 місяців. Утім, майбутній соціальний робітник Юлія скептична. "Існує багато інших факторів, які роблять пошук місця роботи для іноземців досить складним і додатковий час навряд чи змінить ситуацію", - припускає студентка.
Чимало молодих науковців з-закордону можуть виграти від нових приписів щодо максимального терміну навчання у Німеччині. Тепер іноземці можуть вчитися у Німеччині протягом десяти років, включно із мовними і підготовчими курсами, а на отримання наукового ступеня виділяється ще п’ять років. Раніше максимальний термін дії візи на навчання у Німеччині становив десять років – включно як із підготовчими курсами, так і з отриманням наукового ступеня.
Додатково:
Чехия упростит правила предоставления студенческих визНова професія за три місяціСтуденти ЛНУ до 2015 року зможуть учитися в європейських вузах за гроші ЄС Залишитися на роботу в Німеччині можна, тільки треба знати як