Залишитися на роботу в Німеччині можна, тільки треба знати як « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Залишитися на роботу в Німеччині можна, тільки треба знати як
2-12-2011

Лише третина іноземців-випусників німецьких вузів відчувають себе потрібними на ринку праці ФРН. Проте зацікавленість у тому, щоб знайти робоче місце на німецькому підприємстві та залишитись у країні стабільно висока.

Майже половина з 2600 студентів-іноземців, які взяли участь у опитуванні у рамках дослідження Ради експертів німецьких фондів з питань інтеграції та міграції, скаржаться на недостатню поінформованість щодо можливостей подальшого проживання та праці у Німеччині.

Лише третина опитаних (36,5 %) переконані, що після закінчення вишів будуть бажаними на німецькому ринку праці. Ще майже третина (27 %) вважають, що в Німеччині для них не знайдеться робочого місця. Це не надто позитивний результат, якщо враховувати, що більшість абітурієнтів, обираючи країну для навчання, зокрема керуються і тим, наскільки високі шанси залишитися працювати в ній після закінчення університету.

Потрібно сигналізувати студентам, що вони бажані

"Міжнародні студенти усе ще вважають Німеччину країною з відносно суворими передумовами для імміграції, хоча ці правила кілька років тому були лібералізовані", - трактує такі результати Ґунілла Фінке, директор відділу досліджень Ради експертів. На її думку, нові правила, вочевидь, ще не всім знайомі, до того ж не вистачає чіткого політичного сигналу, який би показав студентам-іноземцям, наскільки вони бажані у Німеччині. Адже, як показало опитування, чим краще поінформовані студенти, тим вищими вони бачать свої шанси на працю у ФРН.

Залишитися працювати у Німеччині – за умови, що отримати дозвіл на працю та проживання було б простіше – не проти 61 відсоток опитаних студентів. Тож сумніватися у привабливості Німеччини не доводиться. У кого ж найкращі шанси стати привабливим для німецького ринку праці? Це насамперед ті, хто здобуває одну з 60 "дефіцитних" професій у царині математики, інформатики, природничих та технічних наук. Насправді, переконана Ґунілла Фінке, іноземні студенти – ідеальні мігранти, адже це молоді й енергійні люди з чудовою освітою, які, як правило, вже добре володіють німецькою мовою та знають культуру і звичаї Німеччини.

Автор: Тетяна Бондаренко


Додатково:

Выпускники немецких вузов не останутся без работы

Україна, Німеччина, цілий світ: куди податися з німецьким дипломом?

За докторським ступенем не в Оксфорд, а до Німеччини!

Чим німці українських студентів спокушали

Скільки коштує "студентська комуналка" у Німеччині?

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів