Ватиканська апостольська бібліотека і Бодліанська бібліотека Оксфордського університету оголосили про запуск спільного проекту з оцифрування стародавніх текстів, що дозволить тисячам користувачів інтернету і дослідникам у вільному доступі ознайомитися з 1,5 млн сторінок найцінніших книг, що зберігаються в архівах двох найстаріших бібліотек Європи В електронний вигляд фахівці планують перевести грецькі рукописи, книги, видані в Європі з початку друкарства і до 1501 року, так звані "інкунабули", а також іудейські манускрипти, написані переважно в період з IX по XVI ст.
"Ці книги були вибрані через їх велике значення для науки", - наголошується в повідомленні.
Так, наприклад, колекція давньогрецьких книг Ватиканської апостольської бібліотеки, в якій налічується приблизно 5 тис. томів, є однією з найбагатших у світі і становить величезний інтерес для дослідників та широкої публіки, оскільки в ній, зокрема, представлені твори Гомера, Софокла і Платона.
Передбачається, що на повну реалізацію цього проекту двох відомих бібліотек, який став можливим за фінансової підтримки британського фонду The Polonsky Foundation, який брав участь також у оцифрування записів Ісаака Ньютона і наукових заміток і листування Альберта Ейнштейна, піде чотири роки.
"
Дві найстаріші бібліотеки в Європі об'єднують свої сили в інноваційному підході з оцифрування стародавніх текстів, який зумовлений реальною потребою вчених. З цією спільною ініціативою дві бібліотеки продовжать виконання своєї місії, спрямованої на благо науки і культури", - сказав префект Ватиканської Апостольської Бібліотеки, монсеньйор Чезаре Пазіні.
Додатково:Оксфордський університет досліджуватиме українську міграціюСумський державний університет підписав меморандум про співпрацю з WikipediaВ НТУУ «КПІ» відкрито доступ до освітніх ресурсів МДТУ ім. М.Е.Баумана