19 березня 2012 року Сумський державний університет одним із перших вищих навчальних закладів підписав меморандум про співпрацю з Громадською організацією «Вікімедіа Україна», українським відділенням всесвітньо відомої Wikimedia Foundation. На переговорах у Києві СумДУ представляв начальник Центру вебометрії та веб-маркетингу Дмитро Фільченко. Відтепер багато існуючих видів академічної діяльності можуть бути замінені або доповнені написанням статей у Wikipedia. Ця ідея вже пройшла апробацію в Європі та США і продемонструвала свої переваги як для університетської спільноти, так і для суспільства.
Таким чином, створюючи нову або редагуючи вже існуючу статтю у Wikipedia, студенти, аспіранти, викладачі та науковці СумДУ матимуть можливість отримати рецензію на свій матеріал уже за кілька годин та від набагато більшої аудиторії, ніж це можна було б зробити іншими способами.
Наступним кроком у відносинах між СумДУ та ГО «Вікімедіа Україна» стане проведення серії навчальних семінарів та тренінгів з написання та розміщення статей на wiki-ресурсах. Нагадаємо, що Wikimedia Foundation є некомерційною організацією, яка сприяє розвитку web-ресурсів, що наповнюються за технологією «wiki» (технологія колективного створення статей багатьма авторами одразу за допомогою спрощеної, порівняно з HTML, мови розмітки).
Wikipedia (wiki-енциклопедія) — один із найуспішніших проектів Wikimedia Foundation. Wikipedia містить понад 18 мільйонів статей, що написані добровольцями з усього світу, її відвідують понад 400 мільйонів осіб на місяць. За обcягом відомостей і тематикою Wikipedia вважається найповнішою енциклопедією за всю історію людства.
Додатково:В университете Шевченко вместо рефератов будут писать статьи в ВикипедиюНауковці Сумського державного університету відкрили новий хімічний законСтуденти ЛНУ до 2015 року зможуть учитися в європейських вузах за гроші ЄСВ НТУУ «КПІ» відкрито доступ до освітніх ресурсів МДТУ ім. М.Е.БауманаЛьвівська Політехніка: Літній інститут української мови для канадських студентів