Відреставровані стародруки та рідкісні видання 1574–1860 років репрезентує виставка «Від «Апостола» Івана Федорова до «Кобзаря» Тараса Шевченка. Наукова реставрація»16 жовтня о 16.00 у виставкових залах Національного музею літератури України (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11) відбудеться відкриття виставки «Від «Апостола» Івана Федорова до «Кобзаря» Тараса Шевченка. Наукова реставрація». Виставка, присвячена 440-річчю книгодрукування в Україні, 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, Дню української писемності та мови.
Виставка репрезентує відреставровані фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України стародруки та рідкісні видання 1574–1860 років.
Експозиція виставки представить книги «Апостол» (Львів, 1574), «Новий Заповіт із Псалтирем» (Острог, 1580), «Біблія» (Острог, 1581), що вийшли з друкарні Івана Федорова, який ставив своїм завданням «духовні зерна по світу розсівати».
Заслуговують на увагу відреставровані «Анфологіон», «Мінея», «Новий заповіт», «Біблія», «Акафісти з канонами», «Патерик Печерський», видані XVI–XVIII ст. в друкарні Києво-Печерської лаври, а також в інших українських центрах книгодрукування – у Львові, Острозі, Новгород-Сіверському, Чернігові, Кременчуці, Почаєві, Миколаєві, Житомирі, Тульчині, Луцьку та інших.
Відроджені художниками-реставраторами перші видання поезії Тараса Шевченка, демонструються разом із відреставрованими шістьома шевченківськими офортами альбому «Мальовнича Україна», що вийшли друком 1844 року в Санкт-Петербурзі.
Усі експонати супроводжує детальна інформація – світлини та документи, – яка розповідає про дослідження та реставраційні заходи, проведені науковцями та художниками-реставраторами Центру для порятунку раритетів.На виставці представлені пам’ятки з 15 музейних закладів і бібліотек України, серед яких Національний музей літератури України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний художній музей України, Національний музей Тараса Шевченка, Чернігівський обласний історичний музей ім. В.В. Тарновського та ін.
У залах будуть відтворені майстерні друкаря XVII–XVIII ст. та гравера-офортиста.
Виставка працюватиме до 15 грудня 2014 року.Графік роботи:від понеділка до п’ятниці 9:00–17:00; субота 10:00–17:00. Вихідний – неділя.
Кожної останньої середи місяця вхід безкоштовний.
Кожної останньої п’ятниці місяця санітарний день.
Додатково:Предотвращение насилия в школе: пособие UNESCO для учителейGoogle сделала доступным в Украине сервис Play Books для чтения и приобретения электронных книг в сетиПерелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті