Українські бізнес-освітні програми відповідають світовому рівню, - президент МІМ-Київ
Керівники українських бізнес-шкіл, що зібралися в редакції газети "Бізнес", обмінювалися досвідом щодо того, які формати підходять тим чи іншим групам споживачів.
В останньому числі провідного ділового видання України – газети "Бізнес" – опубліковані матеріали круглого столу, присвяченого питанням позиціонування бізнес-освітніх програм, форматів навчання та розвитку ринку бізнес-освіти в Україні в цілому.
Ці питання в редакції "Бізнесу" минулого тижня обговорили представники найвідоміших українських бізнес-шкіл.
Будь-який ринок – це передусім споживач: саме його запити визначають специфіку пропонованого провайдерами продукту. Орієнтація на запити клієнта – а це управлінець вищих ланок – і окреслює перспективи розвитку програм провідних бізнес-шкіл України.
"Усі бізнес-школи світу працюють над тим, щоб зрозуміти й спрогнозувати майбутні потреби клієнта, щоб вчасно запропонувати відповідні освітні програми", – відповіла на запитання видання Ірина Тихомирова, президент бізнес-школи МІМ-Київ.
"Ми можемо говорити, що існує певна мода на управлінські концепції. Вони ж, своєю чергою, впливають на формування попиту на послуги бізнес-освіти. У докризовий період було модно займатися питаннями підвищення вартості бізнесу, зараз актуальна нова управлінська концепція – ідея сталого розвитку бізнесу, на яку орієнтуємося й ми", - зазначає Тихомирова.
Як показала зустріч керівників світових бізнес-шкіл у Ліоні у лютому 2011 року, у який від України також взяла участь Ірина Тихомирова, подібний вектор обирають для себе нині більшість провідних бізнес-освітніх інституцій. Тож, українські програми, особливо з міжнародною акредитацією, цілком відповідають світовому рівню, вважає Тихомирова.
Загальне спрямування, ідеологічне підґрунтя програм для управлінців – не єдине, що обговорювали керівники бізнес-шкіл за круглим столом.
Споживач бізнес-освітніх програм – поняття комплексне:
менеджерам середньої ланки потрібні функціональні компетенції, топ-менеджерам – цілісне бачення бізнесу, власникам – стратегічні та світоглядні аспекти управління. Тож різні освітні програми бізнес-шкіл створюють своєрідну ієрархію, об’єднану ідеологічним стрижнем.
Інше питання – яким стандартам такі програми мають відповідати. З одного боку, є визнані американські та європейські підходи й формати, з іншого – регулювання української системи освіти.
Керівники українських бізнес-шкіл, які зібралися в редакції газети "Бізнес", обмінювалися досвідом щодо того, які формати підходять тим чи іншим групам споживачів. Не оминули увагою й гостре питання пошуку викладачів, які задовольнили би запити вимогливої аудиторії досвідчених управлінців.
А в кулуарах зустрічі "колег по бізнес-освітньому цеху" йшлося про можливості партнерства гравців ринку для розвитку того ж таки ринку, підвищення стандартів надання послуг та захисту спільних інтересів у світі змін у державному регулюванні галузі тощо. |