УЦОЯО про НМТ-2025: на допомогу учасникам — тренувальні тести
Опанування обсягу потрібних знань із певного предмета НМТ під час підготовлення до тестування — лише частина успіху. Добре впоратися і, головне, не розгубитися на іспиті допоможе практикування в проходженні тестів минулих років ( https://lms.e-school.net.ua/ ).
Потренуватися виконувати завдання різних форм, навчитися правильно позначати відповіді на них — у цьому помічною стане освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн» ( https://lms.e-school.net.ua/ ), де для розширення можливостей підготовки потенційних учасників до НМТ 2025 року доступні тренувальні варіанти предметних тестів.
За основу взято тести з української мови, української літератури, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики, хімії та географії, що «відпрацювали» на НМТ-2024 й оприлюднені в офіційному звіті ( https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2024/09/Zvit-NMT_2024-Tom_2_red.pdf )разом із психометричними характеристиками завдань. Для зручності завдання цих тестів адаптовано відповідно до можливостей освітнього ресурсу.
Щоб скористатися навчально-тренувальним потенціалом «Всеукраїнської школи онлайн ( https://lms.e-school.net.ua/ )», ви маєте бути зареєстрованим її користувачем. Тож за потреби створіть обліковий запис тут ( https://lms.e-school.net.ua/register?next=%2F ).
Потім перейдіть до вкладки «Курси ( https://lms.e-school.net.ua/course_category/ )» й виберіть навчальний курс для 10 ( https://lms.e-school.net.ua/course_category/10-klas/ ) чи 11 ( https://lms.e-school.net.ua/course_category/11-klas/ ) класу. Після цього відкрийте вкладку «НМТ-2024: перший варіант ( https://lms.e-school.net.ua/courses/course-v1:uceqe+nmt_2024-V-4+2024-11/about )» або «НМТ-2024: другий варіант ( https://lms.e-school.net.ua/courses/course-v1:uceqe+nmt_2024-V-6+2024-11/about )», натисніть на «Переглянути курс», далі — на «Зареєструйтеся» — у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань.
Нагадаємо, що кожен учасник проходитиме НМТ ( https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/44929 ) в один день у два етапи, які триватимуть по 120 хвилин, з перервою між ними у 20 хвилин. НМТ міститиме завдання з чотирьох навчальних предметів: з трьох обов’язкових — української мови, математики та історії України, і одного на вибір — української літератури, або іноземної мови (англійська, іспанська, німецька, французька), або біології, або фізики, або хімії, або географії.
Працюючи на платформі «Всеукраїнська школа онлайн ( https://lms.e-school.net.ua/ )», ви матимете змогу скомпонувати з предметних тестів свій варіант НМТ й повправлятися у виконанні його завдань.
Як під час проходження тренувальних тестів, так і на реальному випробуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді. Також зможете скористатися довідковими матеріалами з математики, фізики та хімії, розміщеними в онлайн-тестувальнику. Зауважимо, що на платформі «Всеукраїнська школа онлайн ( https://lms.e-school.net.ua/ )» часового обмеження для виконання тестових завдань немає, тож ви самостійно маєте подбати про визначення тривалості проходження тестів, щоб створити для себе максимально реальні умови тестування.
А як же бути з результатами? Після завершення роботи ви зможете переглянути індивідуальний звіт про свої успіхи, звернувшись до закладки «Прогрес». Тут ви дізнаєтеся, скільки тестових балів вам удалося набрати з максимально можливих за виконання завдань з кожного предмета НМТ, де припустилися помилки і яку тему варто повторити або доопрацювати, щоб надолужити прогалини. Погодьтеся: це і зручно, і корисно.
Нагадаємо, що на платформі «Всеукраїнська школа онлайн», минулого року стали доступними демонстраційні варіанти предметних тестів НМТ 2024 року ( https://testportal.gov.ua/nmt-2024-oprylyudneno-demonstratsijni-varianty/ ), а також перший ( https://lms.e-school.net.ua/courses/course-v1:uceqe+nmt_202-V-6+2024_02/about )і другий ( https://lms.e-school.net.ua/courses/course-v1:uceqe+nmt_2024_V-3+2024_02/about )тренувальні варіанти предметних тестів 2023 року. Їм теж доцільно приділити час.
Окремо зазначимо, що оприлюднені тренувальні предметні тести НМТ-2024, крім потенційних учасників, можуть стати в пригоді й учительству, адже в розділі 3 тому ІІ звіту ( https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2024/09/Zvit-NMT_2024-Tom_2_red.pdf )репрезентовано статистичні та психометричні характеристики відповідних предметних тестів. Ознайомившись із цією інформацією, педагоги матимуть широке коло можливостей для аналізу прогресу своїх учнів. Наприклад, порівняння відсотка учнів, які впоралися з тим чи тим завданням, із часткою учасників НМТ минулого року, які дали правильну відповідь на нього, може стати підґрунтям для зміщення акцентів у підготовці до НМТ-2025.
Пізніше, щойно з’являться всі нормативні документи, Український центр оцінювання якості освіти підготує й оприлюднить демонстраційний варіант тесту з історії України для НМТ-2025 ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=8331 ). Продовжуйте стежити за новинами на нашому сайті ー усе найважливіше попереду! |