Визначено 6 вишів - переможців проєкту МОН щодо створення стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів
Радою Міністерства освіти і науки України з розвитку інновацій було ухвалено рішення щодо затвердження переліку переможців конкурсного добору експериментального проєкту зі створення мережі стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів на базі закладів вищої освіти та наукових установ.
Мережу стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів спрямовано на розвиток інноваційної екосистеми, яка допоможе у створенні, розвитку та масштабуванні стартапів, спрямованих на використання і комерціалізацію науково-технічного (прикладного) результату, на початковому етапі їхнього розвитку, залученні інвесторів та налагодженні бізнес-зв'язків, наданні фінансової, експертної та іншої підтримки.
Переможцями визначено:
- Національний авіаційний університет - Вінницький національний технічний університет - Київський академічний університет
- Сумський державний університет - Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»
- Національний університет «Одеська політехніка»
Основними критеріями для відбору стали наявність успішних прикладів комерціалізації наукових та науково-технічних результатів, розвиток інноваційної інфраструктури, досвід співпраці з бізнесом, потенціал розвитку екосистеми стартапів з урахуванням пріоритетів держави.
Переможці отримають до 1,5 млн грн на розвиток стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів на своїй базі, які мають бути реалізовані протягом 2024–2026 років. Також вони можуть використовувати ці ресурси на:
1 Розвиток інноваційної інфраструктури й комерціалізацію результатів прикладних досліджень: - проведення науково-технічних розробок для перетворення ідей у стартапи; - придбання обладнання для функціонування стартап-школи та проведення досліджень.
2 Реалізацію проєктів стартап-школи: - оплату послуг (фінансових, консалтингових, маркетингових, юридичних та освітніх) для розвитку стартапів.
3 Адміністрування стартап-школи: - заробітну плату працівників, сплату податків і зборів, потрібних для реалізації науково-технічного проєкту.
Основні функції стартап-шкіл:
1 Підтримка і розвиток стартапів: - пошук ідей і механізмів підтримки для стартапів; - фінансова й консультаційна підтримка на всіх етапах розвитку; - розроблення бізнес-моделей та інвестиційних стратегій, допомога в пошуку інвесторів; - сприяння першій реалізації інноваційної продукції; - надання доступу до офісної інфраструктури, обладнання та науково-технічних розробок; - організація демонстрацій для інвесторів та інших зацікавлених осіб.
2 Координація співпраці суб’єктів інноваційної діяльності: - налагодження бізнес-зв’язків між інноваторами та реальним сектором економіки; - взаємодія з іншими університетами, науковими установами, а також Фондом розвитку інновацій.
3 Освітня й консультаційна діяльність: - надання консультацій з розвитку бізнесу, супроводу стартапів та участі в міжнародних програмах (Horizon Europe, COST тощо); - проведення заходів для популяризації інноваційної діяльності та стартап-екосистеми.
Проєкт із формування мережі стартап-шкіл реалізується Міністерством освіти і науки України як головним координатором та Фондом розвитку інновацій як співкоординатором зі взаємодії стартап-шкіл.
Запрошуємо заклади вищої освіти й наукові установи стати частиною мережі стартап-шкіл задля участі в ініціативах Міністерства та залучитися підтримкою лідерів інноваційної екосистеми. Заповнюйте форму за покликанням ( https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNRGo7hVHIceHw_44MZ_pc8TUNuN1vH-M0VFXQuxv_EGaU1g/viewform )!
Довідково.
Проєкт фінансується за кошти спеціального фонду державного бюджету, що отримані як зовнішній інструмент допомоги ЄС для виконання зобов'язань України в Рамковій програмі «Горизонт 2020». |