European Commission: Підвищення якості стажувань в ЄС


Завдяки новим пропозиціям Комісії стажери в усьому ЄС отримають вигоду від кращої якості стажувань. Вони покращуватимуть і забезпечуватимуть умови праці для стажистів , а також забезпечуватимуть можливість проходження стажування для кожного незалежно від його соціально-економічного походження чи інвалідності шляхом:

- удосконалення змісту навчання

- забезпечення справедливої ​​оплати праці

- допомога слухачам у відстоюванні своїх трудових прав

- рекомендувати доступ до належного соціального захисту

- боротьба зі звичайними роботами під виглядом стажування

- створення каналів для повідомлення про недбалість і погані умови праці

- сприяння рівному доступу до можливостей стажування

- можливість гібридної та віддаленої роботи

- пропонуючи профорієнтацію та наставництво

- що охоплює всі види стажувань


Поточні рамки ЄС щодо стажування вже встановлюють 21 принцип якості для забезпечення високоякісних умов навчання та роботи . До них належать чіткі оголошення про вакансії, письмові угоди про стажування, чітко визначені цілі навчання та прозора інформація про винагороду та соціальний захист. Нові правила зміцнять цю існуючу структуру після прийняття, як того вимагають Конференція з майбутнього Європи та Європейський парламент.

Стажування – важливий спосіб отримати практичний досвід, отримати нові навички та знайти роботу. Для роботодавців стажування залучають, навчають і утримують людей на робочих місцях. Нещодавнє дослідження Євробарометра показало, що 78% молодих європейців проходили принаймні одну практику, а 68% знайшли роботу після цього. Більше половини цих стажувань були оплачуваними, а 61% респондентів мали повний або частковий доступ до соціального захисту.
Докладніше на сайті https://commission.europa.eu ( https://commission.europa.eu/news/improving-quality-traineeships-eu-2024-03-20_en )
Огигінал новини «European Commission: Підвищення якості стажувань в ЄС» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=8182
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php