Інтелектуальна власність у цифрах за 9 місяців 2023: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю


Незважаючи на непрості умови, в яких перебуває вся Україна під час повномасштабної війни, сфері інтелектуальної власності вдається не тільки відновлюватись, а й розвиватися. Національні винахідники, інноватори, креатори та бізнес продовжують підтримувати економіку держави та створювати новий інноваційний простір в країні.

За 9 місяців 2023 року відбулося значне підвищення кількості надходження заявок на об’єкти промислової власності (далі - ОПВ). Загальна кількість надходжень заявок збільшилась на 44,!%, порівняно з відповідним періодом минулого року. Порівнюючи показники 9 місяців 2022 та 2023 років, найбільший приріст спостерігається у надходженні заявок на торговельні марки за національною процедурою - 50,4%, та на корисні моделі - 46,8%.

Найбільш активними серед вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, за 9 місяців 2023 року були:

- Вінницький національний технічний університет - 123 заявки;
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» - 64 заявки;
-Національний університет «Львівська політехніка» - 63 заявки;
- Харківський національний автомобільно-дорожній університет - 58 заявок;
- Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет» - 50 заявок;
- Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя -48 заявок;
- Луцький національний технічний університет - 33 заявки;
- Національний університет харчових технологій - 32 заявки;
- Центральноукраінський національний технічний університет - 25 заявок;
- Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля -24 заявки;
- Національний університет біоресурсів і природокористування України -23 заявки.


Інтелектуальна власність у цифрах за 9 місяців 2023: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю ( /prog/data/upimages/risunok-18-zvo-za-9-m.jpg )


Інтелектуальна власність у цифрах за 9 місяців 2023: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю ( /prog/data/upimages/ip-in-figures-9m-2023-web-dodatok-7.jpg )


Інтелектуальна власність у цифрах за 9 місяців 2023: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю ( /prog/data/upimages/ip-in-figures-9m-2023-web-dodatok-6.jpg )Докладніше тут:Огигінал новини «Інтелектуальна власність у цифрах за 9 місяців 2023: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=8064&id=226
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php