Американські бізнес-школи втрачають позиції


Бізнес-школи США здають панівні позиції - перше місце в рейтингу вперше зайняла європейська школа - London Business School (LBS).

Це пов'язано з тим, що зарплати випускників з МВА ростуть все менше і виправдовувати інвестиції в освіту все складніше, особливо в США.

У міжнародному рейтингу програм MBA газети Financial Times у 2010 LBS зайняла жадане перше місце, яке в 2009 р. ділила з школою Wharton при Пенсільванському університеті.

Поступове зростання LBS в рейтингу FT протягом 12 років вказує на більш масштабну тенденцію: втрату панівних позицій шкіл бізнесу США за останнє десятиріччя.

У 1999 р. в число 25 кращих бізнес-шкіл входили 20 шкіл з США і п'ять з європейських країн. У рейтингу FT в 2001 р. були представлені 100 шкіл, і знову серед 25 кращих 21 школа була американською.

З того часу кількість американських шкіл в списку 25 кращих скоротилося, досягши 11-ти. Інші 14 шкіл у 2010 р. - це 11 європейських і три азіатські.

Пояснити такі зміни допомагає один важливий фактор: приблизно з 2005 р. рентабельність інвестицій в навчання за програмою МВА, яка вимірюється за допомогою зростання зарплати, значно знизилася, особливо в США, де, програми в основному дворічні й дорогі. У Європі вчитися швидше (є програми тривалістю до року) і дешевше.

Незважаючи на скорочення кількості шкіл з США в списку 25 кращих, частка американських шкіл у списку 100 найкращих, як і раніше залишається значною - у 2010 р. їх налічується 56.

Великобританія займає друге місце за кількістю представлених шкіл - 17. У цілому до списку 100 кращих входять школи з 20 різних країн.
Огигінал новини «Американські бізнес-школи втрачають позиції» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=687
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php