Лілія Гриневич: «Підтримка та навчання вчителів – основний елемент будь-якої освітньої реформи»


Педагоги – це ключ до будь-якої освітньої реформи, незалежно від країни та інших обставин.



Саме тому Україна працює над підвищенням зарплати вчителів, їхнім навчанням, над створенням простору, в якому вчитель матиме більше можливостей для групового навчання, що спонукає природню допитливість дитини. Зокрема, з 2019 року почнуть діяти нові інструменти заохочення педагогів – сертифікація та механізм «гроші ходять за вчителем» на підвищення кваліфікації, що відкриє більші можливості для самореалізації. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на Світовому освітньому форумі в межах панелі «Емоційно-соціальна адаптація дітей через школу» сьогодні, 22 січня 2019 року, в Лондоні ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5921 ).

«Торік ми відзначали 100-річчя від дня народження всесвітньо відомого українського педагога Василя Сухомлинського, якого знають, зокрема, за створеним ним концептом «Школа радості». Понад півстоліття тому він сказав: «У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися». Ми відроджуємо цю ідею в Новій українській школі – ідея про те, що процес навчання є чимось більшим, ніж просто предметне знання. Це соціальне та емоційне навчання, яке має бути в основі шкільної освіти», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона додала, що є три ключові напрями реформи – оновлення змісту освіти та стандартів, підтримка й навчання вчителів та створення нового освітнього простору.

«Проте, зрештою, усі ці три елементи сходяться на вчителеві, і саме від нього залежить як успіх реформи загалом, так і успіх кожної окремої дитини. Наше завдання – допомогти вчителю виконати норми затвердженого стандарту, дати знання методик, а також підтримку – фінансову й через освітній простір, який допомагає реалізувати нові амбітні освітні стандарти», – зазначила Міністр.

Лілія Гриневич підкреслила, що напередодні старту реформи Україна мала надзвичайно серйозні свідчення її необхідності. Зокрема, були дані, що в період навчання в школі у дітей на 40% зростає захворюваність системи травлення, на 70% – нервової системи та на 30% – серцево-судинної системи.



mon.gov.ua ( https://mon.gov.ua/ua/news/pidtrimka-ta-navchannya-vchiteliv-osnovnij-element-bud-yakoyi-osvitnoyi-reformi-liliya-grinevich-na-svitovomu-osvitnomu-forumi-v-londoni )




Додатково:

Альтернативная математика: Что происходит в системе образования?... ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5553 )

Понятие «насилие в школах» обрело другой смысл: Кто защитит учителя от учеников? ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4995 )

ЮНЕСКО: Не вините учителей в недостатках системы образования ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5419 )



Огигінал новини «Лілія Гриневич: «Підтримка та навчання вчителів – основний елемент будь-якої освітньої реформи»» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5920&univ=dtu.dk
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php