Закон «Про освіту» відкриває більше можливостей для співпраці з міжнародними партнерами


Імплементація шкільної реформи, децентралізація, інклюзія, забезпечення якості вищої освіти, окреме вікно для України в межах Еразмус+, перепідготовка вчителів, створення Нацагентства кваліфікацій – ці та інші напрями є можливими для співпраці між МОН та міжнародними партнерами.Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з донорами сьогодні, 12 грудня 2017 року.

«Хотіла б почати з подяки абсолютно усім нашим партнерам, складно перелічити усі проекти, але цей рік був вузловим – підготовчим до імплементації реформи освіти. Підготовка стандартів, курсів вчителів – це виконано з вашою допомогою. Ваша робота з дітьми зі сходу, допомога в підготовці вчителів, які з цими дітьми працюють – усе це неоціненно. Нам дуже пощастило, що ми маємо таких партнерів», – наголосила Лілія Гриневич.

У межах зустрічі вона представила основні новели Закону «Про освіту», а також підкреслила напрямки, за якими допомога від міжнародних партнерів потрібна МОН найбільше. Зокрема, йшлося про перепідготовку вчителів.

«Перепідготовка вчителів – одне із найгостріших питань на сьогодні. Ми дуже вдячні нашим партнерам, які вже працюють з нами у цьому напрямку – Британській раді, Гете Інституту, Посольству Франції та багатьом іншим, які мають окремі фрагменти роботи. Якщо когось ще цікавить цей напрямок розвитку співпраці – долучайтеся», – зазначила Міністр.

Вона також закликала до спільної роботи над правилами роботи Нацагентства кваліфікації, розробкою зовнішньої незалежної сертифікації вчителів та до розробки процедур роботи Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти.

«Запуск НАЗЯВО є вкрай важливим для нас. Під час голосування Закону «Про освіту» у Верховній Раді депутати збили поправку, в результаті склад агентства, що практично почало свою роботу, був розпущений. Для нас це критична втрата часу. Забезпечення якості вищої освіти – саме та сфера, яка найгірше розвинена наразі після прийняття Закону «Про вищу освіту» в 2014 році», – пояснила Лілія Гриневич.

Слід додати, що Міністерство освіти і науки України приділяє значну увагу координації роботи між різними міжнародними партнерами, аби ресурси використовувались максимально раціонально та ефективно.

«Ми цінуємо усю надану допомогу. Завдяки їй ми змогли перейти з режиму адвокації та виправдання у дії на випередження. Зараз вже можна говорити, що ми налагодили роботу таким чином, аби реалізувати справді стратегічні завдання для утвердження якості освіти», – додала Міністр.Огигінал новини «Закон «Про освіту» відкриває більше можливостей для співпраці з міжнародними партнерами» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5476
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php