Лілія Гриневич: повинна розпочатися інтенсивна робота над об’єднанням вчителів початкової школи


Питання створення опорних шкіл на місцях, придбання шкільних автобусів, реалізації соціального проекту щодо забезпечення комп’ютерами шкіл України обговорили на нараді з керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій, що відбулася в Міністерстві освіти і науки під головуванням Міністра Лілії Гриневич.

Міністр зазначила, що 18 серпня відбудеться всеукраїнська серпнева конференція, на якій буде представлена Концепція нової української школи.

З цим документом усі охочі зможуть ознайомитися заздалегідь та висловити свої пропозиції. В концепції зібрані основні засади реформування середньої освіти, які міститься у проекті закону «Про освіту». Саме тому важливо, щоб в його обговоренні взяли участь не тільки управлінці, а батьки та вчителі.

«Положення про школу розсіяно по всіх розділах закону, і ми вирішили зробити концептуальний документ, який сприйматиметься легко всіма. Він в популярній формі віддзеркалює те, що написано в проекті закону, який знаходиться в парламенті, - пояснила Лілія Гриневич – Нам важливо донести до всіх той план побудови нової української школи, яка буде безпечною і дружньою до дитини та давати якісну освіту».

За словами Міністра, особливої уваги з боку освітян потребує питання оновлення програм початкової школи, над яким сьогодні працює Міносвіти. Оновлені програми розглядатимуться колегією МОН 4 серпня. Після затвердження Колегією, до програм будуть надані методичні рекомендації до навчально-виховного процесу в початковій школі, а також суттєво оновлені вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів.

Саме обгововорення компетентнісного підходу до навчання і робота з вчителями стане окремим етапом серпневих конференцій, що відбудуться в регіонах. Ця тема має стати пріорітетною і для інститутів післядипломної освіти та оновлення їхніх программ з підвищення кваліфікації вчителів. «Повинна розпочатися інтенсивна робота над об’єднанням вчителів початкової школи над цими програмами. Це новий місток до нових стандартів початкової освіти, які при сприятливих обставинах запрацюють у 2018-2019 навчальному році», - підкреслила Лілія Гриневич.

Сьогодні на особливому контролі Міністерства освіти і науки знаходиться питання фінансування професійно-технічної освіти. Як повідомила Лілія Гриневич, Уряд виділив майже 98 млн гривень на утримання професійно-технічних училищ двадцятьом містам, в яких фінансування закладів профтехосвіти складає понад 20% бюджету. На наступний рік вже погоджено, що фінансування професійних закладів буде здійснюватися на рівні області, а область може домовитися з містом про передачу фінансування до міста тих училищ, де готуються кадри тільки для їхніх потреб. «Є проблема в перерозподілі доходів, міста отримують великі доходи, а область таких не має. Разом з отриманими повноваженнями повинні переросподілятися і доходи», - додала Міністр.

Як повідомив заступник Міністра-керівник апарату Роман Греба, Міністерство працює над втіленням великого соціального проекту в рамках Угоди з Урядом Китайської Народної Республіки щодо комп’ютерного обладнання (23 500 комплектів) для загальноосвітніх навчальних закладів України. «Завдяки цьому ми можемо обладнати близько тисячі шкіл сучасними комп’ютерними класами, а це близько 50 шкіл на кожну область», - зауважив Роман Греба.

За словами заступника Міністра Павла Хобзея, Міністерство зацікавлено у вирішенні питанні забезпечення цього комп’ютерного обладнання ліцензійними програмами. МОН вже домовилося з компанією Microsoft про велику знижку, а також спеціальні умови на програмне забезпечення та сервісне обслуговування цих комп’ютерів в межах країни. Від областей чекають планів розподілу комп’ютерів, перевагу матимуть опорні школи та школи, в яких проводилися літні мовні табори. Решта розподілять пропорційно до кількості учнів.
Огигінал новини «Лілія Гриневич: повинна розпочатися інтенсивна робота над об’єднанням вчителів початкової школи» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4842
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php