22-річний студент ЧНУ ім. Б. Хмельницького став наймолодшим сільським головою в Україні


«Hromadske.cherkasy.ua» ( http://hromadske.cherkasy.ua/novyny/polityka/item/547-na-cherkashchyni-obraly-naimolodshoho-silskoho-holovu-v-ukraini ) : Сільським головою с. Подільське Золотоніського району став 22-річний студент Артем Кухаренко. Він отримав 80% голосів односельчан. Зараз Артем навчається на 5 курсі у Черкаському національному університеті. З першого курсу активно брав участь в університетській діяльності: був головою студентської ради гуртожитку №1 та співав на багатьох концертах.

«Я народився в селі Подільському. Навчаюся у ЧНУ ім. Б. Хмельницького в інституті історії та філософії за спеціальністю «архівознавство». Подав кандидатуру на голову сільської ради. Я вірив у свої шанси, але ближче до виборів мені було важко усвідомити те, що я беру на себе таку відповідальність. Також не знав, що мені робити з навчанням, але дізнався, що можна навчатися й одночасно виконувати свої посадові обов’язки.

Проблема №1 у селі – це дорога. Це буде дуже важко вирішити, адже у Золотоноші і в Черкасах люди значно більше платять податків, а дороги незроблені. Це потрібно добиватися і вирішувати питання з Укравтодором.
Також у селі є проблема з освітленням. По селу є два ліхтарі, які люди самі встановили. У багатьох селах, які менші за Подільське, вже є освітлення. Але для того, щоб я міг щось зараз пообіцяти, мені потрібно увійти в курс справ»
, − розповідає Артем Кухаренко, новообраний голова с. Подільське.

«Несподіванки не було, адже він із самого дитинства хотів керувати. Хвилювалися за нього трішки. Що він тепер буде робити − побачимо. Дякуємо людям за те, що підтримали. Ми як батьки будемо підтримувати його надалі», − розповідає Володимир Кухаренко, батько Артема.

«Сільським головою я пропрацював 17,5 років. Теж прийшов з амбіціями, сподівався багато чого зробити, але без коштів зробити нічого неможливо. У цьому році я не балотувався. Вже два роки на пенсії, тому вирішив добровільно поступитися молоді. Артему було легко боротися за посаду сільського голови, адже, по суті, не було конкурентів. Якби я залишився, то йому було б, звісно, важко боротися за цю посаду. Але я вважаю, що молодим треба давати дорогу. Щоправда, Артем трохи амбіційний, багато обіцяє, не оглядається назад. А те, що обіцяє, то й виконувати доведеться. Будемо сподіватися, що в нього все вийде», − розповідає Олексій Бахмач, колишній голова с. Подільське.

«Одна з моїх основних цілей, чому я залишаюся в селі, а не тікаю в місто у пошуках кращого життя, – я хочу, щоб сюди повернулася молодь. Я спробую перейняти успішний досвід інших сіл. Мені дуже хочеться, щоб моє село не перетворилося у якийсь хутір, а щоб воно жило. Щоб ввечері дітки тут гралися, молодь відпочивала, люди закохувалися та одружувалися.
Моя мрія – відбудувати старий гуртожиток. Він зараз у поганому стані. Там зараз живе одна жіночка з сім’єю. Я дуже хочу відновити його, але сам я нічого не зроблю. Якщо є в людей бажання, щоб їхнє село жило – воно буде жити. Я зроблю все, що в моїх силах, а час покаже»
, − каже Артем Кухаренко.


hromadske.cherkasy.ua ( http://hromadske.cherkasy.ua/novyny/polityka/item/547-na-cherkashchyni-obraly-naimolodshoho-silskoho-holovu-v-ukraini )
Додатково:

Профессор экономики Тимофей Милованов: «Нас ждет революция в образовании, какую форму она примет, можно попробовать предсказать» ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4398 )

МОН: Щодо виборів до органів студентського самоврядування вищих навчальних закладах ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4375 )Огигінал новини «22-річний студент ЧНУ ім. Б. Хмельницького став наймолодшим сільським головою в Україні» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4419
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php