QS змінює рейтингову методологію


Агенція Quacquarelli Symonds (QS) оприлюднила 12-ий всесвітній рейтинг університетів ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4282 ). Цього року протягом декількох місяців відбувалося обговоренні значних змін ( http://www.topuniversities.com/university-rankings-articles/world-university-rankings/changes-qs-world-university-rankings-methodology ) у методології.

Перша зміна стосувалася переходу до поміркованого підходу у тлумаченні даних із цитування. QS вже давно застерігала про те, що база даних Scopus ( https://euroosvita.net/index.php/?category=58 ), яка надає дані щодо публікацій та цитування серйозно зміщена у бік природничих наук і медицини, а дані у сфері машинобудування, соціальних наук та мистецтва і гуманітарних наук представлені порівняно недостатньо.

У відповідності із прийнятою QS процедурою відтепер запроваджуються рівнозважені показники у 5 загальних предметних галузях: мистецькі та гуманітарні науки, соціальні науки та менеджмент, природничі науки, науки про живу природу та медицину, інженерію та технології. Як наслідок, такі університети, що мають сильні позиції у соціальних науках, як Лондонська Школа Економіки чи у інженерії, як Нанянгський технологічний університет у Сингапурі опиняться у значному виграші.

На додачу. QS оголосило, що воно не враховуватиме статті, що міститимуть значну кількість співавторів та цитат ( до прикладу тих, що були написані у рамках проекту Large Hadron Collider project.)

Третє нововведення стосується продовження терміну не видозмінених даних опитування з трьох до п’яти років. Було помічено, що для університетів, що знаходяться у нижній частині таблиці з року в рік характерні досить великі коливання у кількості відгуків у опитуваннях академічної спільноти та роботодавців. Метою цього нововведення є намагання зробити рейтинг більш стабільним.

Цілком очевидно, що зміна методології призвела до деяких змін, що навряд чи змогли позначитися на якості оцінки протягом останнього року.

У багатьох країнах ті університети, що мали сильні позиції у медичних дослідженнях чи ті, що приділяли мало уваги гуманітарним чи соціальним наукам спустились на кілька сходинок у рейтингу, натомість ті, що виявилися сильними у технологіях та інженерії піднялися.

У Сполученому Королівстві Лондонський імперський коледж опустився з другого місця у минулорічному рейтингу на восьме у цьогорічному, а Лондонська Школа економіки піднялася з 71 на 35 місяце.

Декілька показних італійських університетів, таких як Пізанський, Болонський та Sapienza знизили свої показники, у той час, як Політехнічні університети Мілану та Турину піднялися.

Деякі азійські університети продемонстрували вражаючі результати. Сингапурський національний університет та Нанянгський технологічний університет тепер входять у 15-ку кращих, випередивши Йельський університет, Університет Джона Гопкінса та Лондонський королівський коледж. Два індійських університети- Делійський технологічний університет та Бангалорський науковий інститут увійшли до ТОП 200. У той же час, деякі провідні університети із Німеччини, Ірландії та Канади втратили свої позиції.

Докладніше на сайті: topuniversities.com ( http://www.topuniversities.com/university-rankings-articles/world-university-rankings/changes-qs-world-university-rankings-methodology )

За інформацією: ireg-observatory.org ( http://ireg-observatory.org/en/index.php/331-qs-changes-its-ranking-methodology )
Переклад:
Михайленко Ігор ( https://euroosvita.net/index.php/?category=46&id=1613 ) /Оксана Бурдик
для euroosvita.net ( https://euroosvita.net/?category=8&id=225 )




Додатково:


Опубликован QS World University Rankings 2015/16 ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4282 )

ЮНЕСКО: 42 критерия оценки образования ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4071 )

Альтернативний Шанхайський Рейтинг (без показників кількості лауреатів): Азія перемагає, Німеччина і Франція програють ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3610 )



Огигінал новини «QS змінює рейтингову методологію» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4284&univ=shinshu-u.ac.jp
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php