Беззаперечне лідерство китайської вищої освіти: QS оприлюднила рейтинг вищих навчальних закладів країн БРІКС


Компанія Quacquarelli Symonds (QS) у третій раз опприлюднила рейтинг вищих навчальних закладів для стран БРІКС (QS University Rankings: BRICS 2015).

До першої десятки увійшло 7 внз Китаю та по одному внз Росії, Індії та Бразилії. Московський державний університет втратив місце у лідируючій трійці.

Беззаперечне лідерство китайської вищої освіти: QS оприлюднила рейтинг вищих навчальних закладів країн БРІКС ( /prog/data/upimages/qs-university-rankings_-brics-2015.JPG )


Оцінка вишів проводилася за вісьмома критеріями: думка академічної спільноти, думка роботодавців, співвідношення професорсько-викладацького складу та студентів, частка наукових статей на викладача, індекс цитування на статтю, частка іноземних викладачів, частка іноземних студентів, частка викладачів з науковим ступенем.

У рейтингу зроблений наголос на показники, які відображають загальні риси притаманні Бразилії, Росії, Індії, Китаю та ПАР і підкреслюють сильні сторони систем вищої освіти в цих країнах. Так як критерії методики, які добре працюють відносно університетів в розвинених країнах, не завжди підходять для країн БРІКС.

Рейтинги QS складаються на основі опитувань інформованих осіб, і цей же принцип став основою аналізу університетів у країнах БРІКС. В опитуваннях взяли участь 55887 науковців і 8201 роботодавців.
До числа кращих, представлених на сайті, увійшли 202 ВНЗ.

Докладніше на сайті topuniversities.com ( http://www.topuniversities.com/university-rankings/brics-rankings/2015#sorting=2407349+country=+stars=false+search= )


За інформацією: ireg-observatory.org ( http://ireg-observatory.org/en/index.php/307-qs-brics-rankings-china-dominate )
Переклад:
Михайленко Ігор ( https://euroosvita.net/index.php/?category=46&id=1613 ) /Оксана Бурдик
для euroosvita.net ( https://euroosvita.net/?category=8&id=225 )Додатково:

Quacquarelli Symonds: Рейтинг лучших университетов стран группы БРИКС 2014 года ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3357 )

Рейтинг кращих університетів Китаю 2015: університет Цінхуа залишається на вершині ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3859 )Огигінал новини «Беззаперечне лідерство китайської вищої освіти: QS оприлюднила рейтинг вищих навчальних закладів країн БРІКС» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4182
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php