Оприлюднено рейтинг вищих навчальних закладів QS: Європа, що розвивається та Центральна Азія 2014/15


Оприлюднено рейтинг вищих навчальних закладів QS: Європа, що розвивається та Центральна Азія 2014/15 (The QS University Rankings: EECA is a dedicated ranking of the top universities in Eastern Europe and Central Asia)

Британська компанія QS Quacquarelli Symonds оприлюднила підсумки першого рейтингу університетів QS, що охоплює вузи країн Європи і Центральної Азії. "Ми досліджували 368 університетів, 255 з яких ніколи раніше не потрапляли в наші рейтинги, і 18 з них виявилися в Топ-100. У міру розвитку проекту ми очікуємо розвитку співробітництва із ще більшою кількістю амбітних вузів з цього динамічного регіону", - заявив Бен Саутер , керівник дослідницького департаменту QS.

Рейтинг очолив Московський державний університет.

Оприлюднено рейтинг вищих навчальних закладів QS: Європа, що розвивається та Центральна Азія 2014/15 ( /prog/data/upimages/qs-university-rankings_eeca-_2014_15.JPG )


До рейтингу увійшло 6 українських університетів. Київський національний університет посів 35 місце, НТУУ «Київський політехнічний університет» та Харківський національний університет ім.Каразіна посіли 51 та 58 місця відповідно, Сумський національний університет посів 70 місце, Львівська політехніка- 84 місце, Національний технічний університет Харківський політехнічний університет- 91 місце. Загалом у рейтингу представлені 26 російських університетів.

У рейтингу QS кращі навчальні заклади регіону визначені на основі дев’яти критеріїв:

наукова репутація (30%; визначається на основі міжнародного опитування академіків)

репутація серед роботодавців (20%; визначається на основі міжнародного опитування роботодавців)

співвідношення професорсько-викладацького складу та студентів (15%; дані університетів та відкритих джерел)

доля іноземного професорсько-викладацького складу (2,5%; дані університетів та відкритих джерел)

доля іноземних студентів (2,5%; дані університетів та відкритих джерел)

публикаційна активність ПВС (10%; кількість опублікованых статей, що припадають на одного викладача, розрахованих на основі даних Scopus/Elsevier)

наукове цитування публикацій (5%; кількість цитувань на одну статтю, що розраховане на основі даних Scopus/Elsevier)

доля співробітників із науковим степенем (5%; дані університетов та відкритих джерел)

ефективність інтернет-ресурсів (10%, дані рейтингу Webometrics)


Докладніше на сайті iu.qs.com ( http://www.iu.qs.com/eeca2014-rankings-results/ )euroosvita.net ( https://euroosvita.net/index.php/?category=3 )

Додатково:

Times Higher Education: Рейтинг кращих університетів країн з економікою, що розвивається - THE BRICS & Emerging Economies 2015 ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3720 )Огигінал новини «Оприлюднено рейтинг вищих навчальних закладів QS: Європа, що розвивається та Центральна Азія 2014/15» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3742
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php