Не встигли діти сісти за парти, у школах почали збирати гроші


Про побори в освітніх закладах знали завжди усі. Проте говорити про це не люблять ні батьки, ні вчителі. Гроші збирають у школах і дитсадках. Декілька років тому це намагалися узаконити, заклади створювали спеціальні благодійні рахунки, на які батьки могли перераховувати кошти. Проте це мало бути добровільною справою. Та, на жаль, благодійні рахунки майже порожні, а гроші найчастіше збирають добровільно-примусово і вже з перших днів перебування дитини у школі.

- Діти тільки два тижні на навчанні. Нещодавно були батьківські збори і нам повідомили, що треба зібрати по 400 гривень, аби замінити стару підлогу на нову паркетну. Це досить багато, а рік лишень розпочався, страшно уявити, що буде далі, - розповідає батько учениці однієї з буковинських шкіл Валерій (ім’я змінено на прохання батька. - авт).

Звичайно, часом допомога батьків потрібна, якщо держава неспроможна належно фінансувати освіту. Особливо це помітно у сільських закладах освіти, там школи і дитсадки просто не вижили б без батьківської допомоги. Та є потреби вкрай необхідні, а є просто забаганки, без яких навчальний процес цілком може бути успішним.

Вчитель молодших класів сільської школи Тетяна Хриць зізнається, що якби не батьки, класна кімната була б просто непридатною до навчання.

- Наш кабінет зовсім не відповідав елементарним нормам. Були просто парти та голі стіни, а це ж молодші школярі, їм має бути цікаво. Батьки допомогли облаштувати гральну зону, зробити яскраві стенди. Також встановили вікна, старі були дуже погані, взимку було холодно, - каже Тетяна Василівна.

Директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА Оксана Палійчук стверджує, що освітнє керівництво бореться з корупцією у навчальних закладах.

- Важливо, щоб у збиранні спонсорських коштів була прозорість, тому ми рекомендуємо і вимагаємо, щоб ці гроші були зосереджені в руках батьків, наприклад, голови батьківського комітету, - наполягає директор департаменту. – Також повинні оприлюднювати звіти з чеками, скільки коштів зібрано, і на що їх витратили. Батьки мають вносити спонсорську допомогу тільки добровільно. Не припустимо їм говорити , скільки треба здавати.

Оксана Палійчук наголошує, що аби подолати шкільні побори, створено антикорупційну скриньку та спеціальний телефон довіри департаменту, куди треба звертатися батькам, які стали жертвами корупції у навчальному закладі.

Телефон гарячої лінії департаменту освіти і науки ЧОДА – 55-18-16vidido.ua ( http://vidido.ua/index.php/pogliad/article/ne_vstigli_diti_sisti_za_parti_u_shkolah_chernivec_koi_oblasti_pochali_zbir/ )

Додатково:

Заступник голови КМДА пропонує освітянам розглядати батьків як інвесторів ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3508 )

На Закарпатті привселюдно зацькували вчителя за правду про побори у школі ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3488 )

Игорь Ликарчук: Половина абитуриентов не справились с одной из обязательных дисциплин – математикой ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3377 )

За що платять українські батьки у державних школах ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1246 )

Родители не обязаны сдавать деньги в школу ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=2188 )

Сергій Квіт розповів про подальші кроки реформування галузі освіти України ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3507 )Огигінал новини «Не встигли діти сісти за парти, у школах почали збирати гроші» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3551
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php