МОН: Щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів та студентів


Лист Міністерства від 04.09.2014 року № 1/-444 "Щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів та студентів"МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел. (044) 481- 32 -21, факс (044) 236-1049
E-mail: ministry@mon.gov.ua, код ЄДРПОУ 38621185Від 04.09.2014 року № 1/-444

Керівникам департаментів/ управлінь
освіти і науки обласних та Київської
міської державних адміністрацій


Щодо забезпечення безпеки
вихованців, учнів та студентівНа виконання протокольного рішення наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Сича О. М. від 21 серпня 2014 року щодо підготовки навчальних закладів до 2014-2015 навчального року, листа Служби безпеки України від 28.08.2014 № 5/1/1-30663 та з метою посилення громадського порядку у місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентської молоді (дошкільні, загальноосвітні, професійно-технічні, вищі навчальні заклади), рекомендуємо вжити такі заходи:

1. Провести спільні наради з представниками правоохоронних органів, на яких розглянути питання безпеки всіх учасників навчально-виховного процесу під час проведення масових заходів.

2. Підготувати та розповсюдити серед учнів, студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників пам’ятку із правилами поводження у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів (з урахуванням особливостей регіону), у тому числі замаскованих під них речей: авторучок, міні-магнітофонів, мобільних телефонів, іграшок тощо.

3. Спрямувати педагогічних працівників на проведення роз’яснювальної роботи з батьками та учнями щодо завчасного інформування управлінь освітою або працівників правоохоронних органів про можливі факти вчинення особами, які постійно проживають на території регіонів, протиправних акцій щодо зриву навчально-виховного процесу, у тому числі розповсюдження ними пропагандистських матеріалів, націлених проти центральних та місцевих органів влади.

4. Акцентувати увагу батьків на виявлення сторонніх осіб у містах, селищах, які видаються підозрілими (вільно не орієнтуються на місцевості перебування, розповсюджують сепаратистські матеріали та предмети, що можуть викликати підозру щодо їх вибухонебезпечності).

5. Здійснити разом із співробітниками правоохоронних органів перевірку приміщень та територій навчальних закладів на виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів.

6. Посилити контроль за перебуванням на території навчальних закладів, особливо у приміщеннях, осіб, які не причетні до проведення навчально-виховного процесу, та зобов’язати керівників навчальних закладів посилити режим безпеки для недопущення внесення у приміщення вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть завдати шкоди здоров’ю і життю дітей та працівників навчального закладу.

7. Впровадити жорстку пропускну систему у приміщення навчальних закладів освіти для недопущення перебування у них сторонніх осіб. Дозволити вхід у приміщення осіб такої категорії виключно з дозволу адміністрації навчального закладу.


Заступник Міністра П. Полянський

mon.gov.ua ( http://www.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2783- )

Додатково:

МОН надало рекомендації для проведення бесід з учнями щодо поведінки у надзвичайній ситуації ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3424 )

МОН доручило керівникам управлінь освіти та навчальних закладів організувати заходи щодо протидії тероризму ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3417 )

Как рассказать детям о войне? ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3256 )Огигінал новини «МОН: Щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів та студентів» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3510
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php