На навколоземну космічну орбіту виведено наносупутник створений в КПІ


19 червня на навколоземну космічну орбіту виведено перший український наносупутник «PolyITAN-1»!

Це наносупутник типу “Сubesat”, який має масу приблизно 1 кг і розміри 10х10х10 см. Він складається з чотирьох модулів: модуля енергозабезпечення, модуля радіолінії, модуля управління і модуля корисного навантаження.

Наносупутник «PolyITAN-1» розроблений колективом науковців, інженерів, аспірантів і студентів теплоенергетичного і радіотехнічного факультетів, факультету електроніки, а також Інституту телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ» під керівництвом досвідченого вченого кандидата технічних наук Бориса Рассамакіна. Усі модулі, розроблені при створенні цього апарату, можуть бути використані для цілої серії інших супутників.

Запуск ракетоносія «Днепр», який вивів на орбіту наносупутник НТУУ «КПІ», а разом з ним ще 32 супутники, створені молодими вченими 17 країн світу, здійснено з пускової бази «Ясний» (Росія).


kpi.ua ( http://kpi.ua/polyitan-1 )
Додатково:

У ЧНУ імені Юрія Федьковича встановлено унікальний атомно-силовий мікроскоп ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3326 )

Олеся Линовицкая, руководитель проекта «Топ 200 Украина»: Возможности и достижения украинских университетов ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3284 )Огигінал новини «На навколоземну космічну орбіту виведено наносупутник створений в КПІ» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3338
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php