В Харківському університеті ім. Каразіна замість рефератів студенти будуть писати в «Вікіпедію»


Реферати, написані студентами, містять часом масу корисної інформації.

Але от біда, одного разу здані викладачеві, вони, як правило, так і залишаються припадати пилом на кафедрах в повній, так би мовити, ізоляції від потенційного читача.

Ситуацію вирішили виправити в Харківському університеті ім. Каразіна ( https://euroosvita.net/index.php/?category=35&id=690 ). Керівництво ВНЗ підписало договір про співпрацю з «Вікімедіа Україна». І вже з наступного року замість традиційних рефератів студенти та аспіранти будуть зобов'язані писати статті в українську «Вікіпедію». Само собою - кожен по своїй спеціальності.

Щоб такий реферат був зарахований, студенту потрібно буде зареєструватися на сайті, написати статтю на певну тему і внести її до відповідного блоку. Після цього студент повідомляє свій нік викладачеві, який повинен прочитати статтю в Інтернеті і виставити оцінку. Якщо буде необхідно, співробітники «Вікіпедії» внесуть необхідні правки і після перевірки викладачем. Адже, як відомо, розміщені в «Вікіпедії» матеріали легко редагуються. Таким чином, нова загальнодоступна інформація не стане набором «сирих» тез і неперевірених даних.

Аналогічні програми співробітництва «Вікіпедія» уже запустила з університетами Італії, Бразилії, Великобританії, Чехії, Польщі та інших країн. До цих пір в Україні постійним колективним автором «Вікіпедії» вже був Сумський державний університет і деякі викладачі з Київського національного університету ім. Шевченко ( https://euroosvita.net/index.php/?category=35&id=688 ). У найближчих планах - залучити студентів з Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» ( https://euroosvita.net/index.php/?category=35&id=691 ) і Харківського національного університету радіоелектроніки.

Як відомо, україномовна «Вікіпедія» щодня поповнюється майже двомастами статтями. Серед інших версій Wikipedia наша займає 8-е місце в світі з 280-ти! Втім, активно співпрацюючи зі студентами та аспірантами вітчизняних ВНЗ, «найрозумніший український сайт» має всі шанси стати неперевершеним лідером.


Додоатково:

Українська Вікипедія обігнала російську за якістю статей ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1654 )

Сумський державний університет підписав меморандум про співпрацю з Wikipedia ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1739 )

Рейтинг університетів України III, IV рівнів акредитації Топ-200 Україна ( https://euroosvita.net/index.php/?category=7&id=1661 )

Прозрачный вуз ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1846 )
Огигінал новини «В Харківському університеті ім. Каразіна замість рефератів студенти будуть писати в «Вікіпедію»» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1959
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php