Досьє професії: Біотехнолог


Біотехнолог - фахівець широкого профілю, який займається науковими розробками у сферах медицини та сільського господарства.Основне завдання - виробництво та синтез біологічно активних речовин і лікарських препаратів.

Cьогодні біотехнологи - одні з фахівців , які користуються найбільшим попитом не лише в Україні, але й інших державах. Важко уявити собі сучасну промисловість і будь-яку сферу діяльності людини, де не мали б місця досягнення біотехнології.

Біотехнологія - напрямок, що активно розвивається в усьому світі, на основі застосування знань у сфері мікробіології, біохімії, генетики, генної інженерії, імунології, хімічної технології, приладо- і машинобудування використовує біологічні об'єкти (мікроорганізми, клітини тканин тварин і рослин) або молекули (білки, ферменти, нуклеїнові кислоти тощо) для промислового виробництва корисних для людини і тварин речовин і продуктів.

Ввикористовуючи методи генної інженерії, біотехнологи виводять стійкі до кліматичних умов, шкідників і хвороб сільськогосподарські культури та породи тварин. Останнім часом активне поширення одержала нова сфера діяльності біотехнологів - клонування.

Види діяльності:


- створення лікарських препаратів, щеплень, БАДів;

- селекція;

- клонування;

- науково-дослідна робота та викладацька діяльність

Місця роботи:


- біопідприємства;

- фармацевтичні компанії;

- компанії-виробники продуктів харчування;

- підприємства аграрно-промислового комплексу;

- науково-дослідні інститути та лабораторії.

Отримана кваліфікація "бакалавр" за напрямком "Біотехнологія" дасть змогу успішно займатися виробничо-технологічною, проектною, науково-дослідною або організаційно-управлінською діяльністю у науково-дослідних організаціях біологічного, медико-біологічного і сільськогосподарського профілю, екологічних лабораторіях природоохоронних організацій і промислових підприємств, на станціях біологічного очищення стічних вод, підприємствах мікробіологічної, фармацевтичної і переробної промисловості.

Бакалавр за напрямком "Біотехнологія" - це не тільки технолог біотехнологічного виробництва, але селекціонер, біолог, науковий співробітник, менеджер, мікробіолог тощо.

Професійні риси:


- здібності до природничо-наукових дисциплін;

- уміння логічно мислити, виявляти взаємозв'язки.

Професійні навички:


- навички роботи з лабораторним устаткуванням;

- відбір проб;

- культивування мікроорганізмів;

- проведення мікробіологічних вимірів устаткування та продукції;

- аналіз даних мікробіологічних показників;

- проведення досліджень ПЦР і Реал-Тайм;

- вивчення функцій генів і створення ДНК-маркерів;

- молекулярно-біологічне клонування;

- робота з трансформацією кліток ДНК, бактеріофагами;

- ведення технічної документації.

Додаткові особливості:


Біотехнолог - професія майбутнього. З генів, ферментів, білків учені створюють те, чого раніше не було у природі: цілком нові організми, рослини, продукти. Прогнозується, що згодом досягнення біотехнологів стануть невід'ємною частиною повсякденного життя людини.Додатково:Нова професія за три місяці ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1828 )

Всеукраїнська студентська олімпіада: хто кращий з хірургії? ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1818 )

Вища освіта потребує революційних змін ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1813 )Огигінал новини «Досьє професії: Біотехнолог» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1828
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php