У 2012 році Уряд продовжить реформування аграрної освіти і науки


У 2012 році Уряд продовжить реформування в сфері аграрної освіти та науки. В рамках реформування аграрної освіти і науки продовжиться оптимізація кількості аграрних вузів, інтеграція наукових та освітніх установ, збільшення кількості студентів, створення ефективної системи підвищення кваліфікації кадрів та підвищення якості освіти до європейського рівня.

Про це 21 березня під час слухань у Комітеті ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень.

«У системі навчальних закладів Міністерства аграрної політики України створені широкі можливості для здійснення ступеневої підготовки і задоволення освітніх потреб. Сьогодні необхідно продовжити та довести до кінця реформування аграрної освіти та науки, враховуючи ті процеси, що відбуваються в сільському господарстві та взагалі в світі»,- зазначив Олександр Сень.

У рамках виконання стратегії реформування аграрної науки планується оптимізувати кількість вищих навчальних закладів і наукових установ.

Після завершення реформування функціонуватиме сім ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, два – І-ІІ рівнів акредитації та 38 наукових установ Національної академії аграрних наук України.

«Цей етап реформ дозволить уникнути об’єднання аграрних вишів з іншими вищими навчальними закладами за територіальним принципом, оскільки для ефективного функціонування закладів сільськогосподарського профілю, а особливо їх науково-виробничих підрозділів, необхідна прив’язка до природно-кліматичних зон», - підкреслив заступник Міністра.

Мінагрополітики визначено 7 регіонів, де буде створено навчальні науково-виробничі комплекси (ННВК) - Донбаський, Слобожанський, Подільський, Прикарпатський, Південний, Таврійський та Поліський.

«При формуванні такого розподілу враховувалися природний і ресурсний потенціали регіонів, площа ріллі, тип клімату, чисельність населення, частка сільського населення, переважаючі галузі сільського господарства, поголів’я худоби тощо», - поінформував Олександр Сень.

У рамках Концепції розвитку сільських територій, яка наразі розробляється Міністерством, на базі ННВК буде відбуватися навчання лідерів сільських територіальних громад, розроблятися моделі різних форм господарювання для сільськогосподарських домогосподарств та надаватися інформаційно-консультативні послуги сільському населенню.

Прес-служба Мінагрополітики


Додатково:

Аграрні студенти організували рух проти Табачника «Серп і молодь» ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1342 )

Многие украинские вузы лишатся части лицензий ( https://euroosvita.net/?category=1&id=826 )

Ужгородський національний університет: Пропонуємо Міністру освіти і науки України Д.В.Табачнику визнати свої прорахунки та подати у відставку ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1602 )
Огигінал новини «У 2012 році Уряд продовжить реформування аграрної освіти і науки» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1737
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php