Українці - одні з перших у світі, хто хоче емігрувати до США
Українці у лідерах серед охочих емігрувати до Америки. Після Бангладеш вони найактивніше у світі реєструються на розіграш міграційної лотереї Green Card. Активності українців поступаються і росіяни.
За підсумками розіграшу попередньої міграційної лотереї (DV-2011) 6 тисяч українців отримали можливість виїхати на проживання до США. На останній розіграш, результати якого ще не відомі, подали аплікації 1,7 відсотків населення України.
Відповідно до статистики, оприлюдненої посольством США в Україні, Нігерія, Бангладеш, Гана та Україна отримали найбільшу кількість "зелених карт" за підсумками лотереї 2011 року. З пострадянських країн активну участь у лотереї беруть також узбеки, а от росіяни дещо пасивніші, вони отримали 2,4 тисячі міграційних віз.
Українці хочуть більше до США, а їдуть до Європи
Активність українців до виїзду можна пояснити двома причинами: зростанням міграційних процесів у світі та незадоволенням рівнем життя в Україні, зауважив в інтерв’ю Deutsche Welle голова комісії УГКЦ з питань мігрантів Григорій Селещук. Два відсотки, які дали заявки до міграційної служби Америки, це той активний прошарок українців, які шукають шляхи виїзду у світ, каже експерт.
Хоча, запевняє він, бажаючих залишити країну значно більше. "Якщо порівнювати українську міграцію до Європи та Америки, то Америка є більш привабливою. Америка має довгі традиції країни емігрантів, вона є більш відкритою і ліберальною у законодавстві, аніж Європа",- каже Селещук.
Європейська "блакитна карта" не може конкурувати з американською "зеленою картою". Попри це, Європа залишається основним центром міграції для українців. За неофіційними підрахунками, у Америці півмільйона українців, а у країнах Європи - близько 2 мільйонів, наводить дані експерт.
Чому росіяни не такі активні
Водночас експерта не дивує, що росіяни менш активні до виїзду, аніж українці. Вони не їдуть у світ, пояснює Селещук, бо Росія стала більш закритою, хоча ще кілька років тому російських мігрантів було значно більше.
"Зараз у Росії формується новий міф, в якому пропагується могутність держави. На кшталт, що у Росії жити найкраще і що тут треба залишатися, це спрямовано на закриття кордонів. Така пропаганда лунає в ЗМІ",- зазначає експерт.
Автор: Галина Стадник
Додатково:
Українській молоді відтепер легше буде потрапити на навчання у Канаду ( https://euroosvita.net/?category=1&id=851 )
Мировой рейтинг университетов (Academic Ranking of World Universities) ( https://euroosvita.net/?category=7&id=1194 ) |