Табачник вважає: 3 ВНЗ досить для Полтавщини


Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник рекомендує залишити в полтавському регіоні лише три вищі навчальні заклади. Про це він сказав під час візиту в Полтаву.

На його думку, для області з населенням у півтора мільйона жителів доцільно мати три успішних університети, беручи до уваги світовий досвід: один ВНЗ на 500-700 тис. населення. "Цю кількість ВНЗ має встановити саме суспільство, рада ректорів Полтавщини і облдержадміністрація. Потрібно подумати і внести на розгляд загальне бачення. Трьох успішних університетів цілком достатньо", - переконаний міністр.

"Табачник - не диктатор, він не може прийти і закрити от так ВНЗ", - зазначив він, порекомендувавши вирішити це питання владі області.

З його слів, перші пілоті проекти з оптимізації (злиття) ВНЗ розпочалися у Львові та Донецьку, зараз триває масштабний процес у Кривому Розі, де планують об'єднати 4 ВНЗ і 2 науково-дослідні інститути.

Нагадаємо, на Полтавщині Миргородський керамічний технікум вирішили приєднати до національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка.

Зараз у Полтавській області налічується 8 ВНЗ III і IV рівня акредитації: Полтавська державна аграрна академія; Полтавський державний педагогічний університет ім. Володимира Короленка; Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка; Полтавський університет економіки і торгівлі; Українська медична стоматологічна академія; Кременчуцький державний університет ім. Михайла Остроградського; Кременчуцький інститут Дніпропетровського університету економіки і права; Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління.


Додатково:

По словам аналитиков «Эксперта РА», новый рейтинг университетов России не выявил явной связи между укрупнением вуза и повышением его конкурентоспособности. ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=2333 )
Огигінал новини «Табачник вважає: 3 ВНЗ досить для Полтавщини» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1344
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php