Кількість іноземних студентів у світі зросла до 3,7 млн


Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на цьому тижні оприлюднила щорічну доповідь про стан освіти в усьому світі, що охоплює 34 країни учасниці.


Доповідь про стан освіти 2011 наводить статистику, що відображає рівень освіти дорослих у певній країні і витрати кожної з них на освіту у відсотках від ВВП.

Розділ під назвою "Хто і де навчається за кордоном" є зведенням останніх даних щодо освіти за кордоном. Цьогорічна доповідь містить дані 2009 року, оскільки відомості наступних років ще не систематизовані.

Отже, у 2009 році 3,7 млн. студентів вищих навчальних закладів навчалися за межами своєї батьківщини. Це свідчить про збільшення кількості студентів у порівнянні з 2008 роком (3,4 млн.), а з 2000 року це зростання склало 77%.

При цьому приріст студентів, що навчаються за кордоном (6,4%), випередив зростання кількості студентів у цілому (3,3%).

Згідно зі статистикою ОЕСР, країнами-лідерами, що приймають найбільшу кількість іноземних студентів у абсолютному вираженні, є США (місце навчання для 18% іноземних студентів, хоча вони становлять лише 3,5% від загальної чисельності студентів країни), Велика Британія (10%), Австралія (7%), Німеччина (7%) і Франція (7%). Канада (5%), Японія (4%), Росія (4%) та Іспанія (2%).

Починаючи з 2000 року, частка освітнього ринку США знизилася на п'ять процентних пунктів, Німеччини - на два і Великій Британії - на один.

Натомість Росія, Австралія і Нова Зеландія збільшили свою частку на два пункти.

Країнами, в яких іноземні студенти становлять найвищий відсоток від загального числа студентів, є Австралія (21,5%), Велика Британія (15,3%), Австрія (15,1%), Швейцарія (14,9%) і Нова Зеландія (14,6%).

У абсолютному вираженні на Китай припадає найбільший відсоток студентів , що навчаються за кордоном (17%), далі йдуть Індія (6%), Корея (4%), Німеччина (3%), Франція і Росія (по 2%).

Іноземні студенти складають значну частину тих, хто вступив на програми наукових досліджень у Швейцарії (47%), Великій Британії (43%), Новій Зеландії (35%), США (28%) і Австралії (26%). Відповідні показники для Австрії, Бельгії, Канади, Ісландії та Швеції також перевищують 20%.

При цьому, у доповіді ОЕСР також підкреслюється, що англійська мова є вагомим фактором для залучення студентів до багатьох неангломовних країн, що надають можливість навчання англійською.

Слід зазначити, що згідно зі статистичними даними, опублікованими Держкомстатом України в 2011 році, в системі вітчизняної вищої освіти навчається 2,5 млн. студентів. При цьому в Україні навчаються 48 тис. іноземних студентів, що становить 2% від загального контингенту учнів у вузах країни.

Найбільша кількість іноземних студентів в Україні з Китаю - 6 тис., далі йдуть Туркменістан - 5,5 тис., Росія – 4 тис., Індія – 3 тис.

У доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку України не представлена.
Огигінал новини «Кількість іноземних студентів у світі зросла до 3,7 млн» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1248
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php