Українські студенти братимуть участь у фіналі конкурсу Microsoft
Журі міжнародного конкурсу Microsoft для студентів Imagine Cup обрало команду-фіналіста, яка поїде на всесвітній фінал конкурсу до Нью-Йорка і буде змагатися у номінації "Розробка програмних проектів" з командами інших країн.
"Відбір фіналістів конкурсу програмних проектів Imagine Cup проводився через Інтернет з використанням системи аудіо-та відеоконференцій Microsoft LiveMeeting, - говорить директор департаменту стратегічних технологій "Майкрософт Україна" Андрій Терехов. - Проекти оцінювалися на підставі критеріїв, які є однаковими для всіх країн".
За словами Терехова, найбільше значення мали дизайн рішення, технічна архітектура та інтерфейс користувача, опис проблеми та презентація і бізнес-складова проекту.
Переможцем стала команда студентів з Одеси, яка розробила проект DashPoint - програмно-апаратний комплекс, який дозволяє сліпоглухим людям навчатися, читати книги, спілкуватися в соціальних мережах.
Суть програмно-апаратного комплексу полягає в тому, що на комп'ютер встановлюється спеціальне програмне забезпечення, до нього підключається контролер, на який за допомогою вібрації передається інформація азбукою Брайля.
Будь-яка інформація, розміщена на комп'ютері або в Інтернеті, перетвориться у вібросигнали і людина, тримаючи руку на контролері, може розпізнавати букви і слова. Так можна читати тексти, навчатися і навіть спілкуватися через службу обміну повідомленнями.
Програма також може працювати на смартфонах і не вимагає додаткового контролера. Крім того, вона може бути інтегрована в наявні служби миттєвих повідомлень.
За словами капітана команди Дмитра Городницького, проект не має аналогів у світі, а інші програми, зокрема принтери для друку книг азбукою Брайля, дуже дорогі.
Команда запропонувала кілька варіантів просування свого проекту і навіть сформувала цінову політику. За умови серійного виробництва програмне забезпечення разом з контролером може коштувати близько $ 40.
"Мене сильно вразив рівень проектів, представлених у фіналі. Деякі з них при невеликому доопрацюванні можуть бути реалізовані в Україні. Мета Imagine Cup - допомогти молодим людям реалізувати себе. І якщо у команди є хороша ідея, вона може в партнерстві з українськими компаніями створити продукт або рішення і вивести його на ринок. Ми в свою чергу можемо допомогти в просуванні такого продукту", - зазначив Дмитро Шимків, генеральний директор Microsoft Україна.
У заході також взяв участь Володимир Семиноженко, голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації. За його словами, агентство готове розглядати підтримку в Україні інноваційних проектів, представлених на конкурсі.
У середині липня 2011 року в Нью-Йорку відбудеться фінал конкурсу Imagine Cup. |