Український союз промисловців і підприємців: Почалася нова хвиля релокації українських підприємств за кордон


УСПП: почалася нова хвиля релокації українських підприємств за кордон. Причина – податкове навантаження, доступ до кредитів, силовий тиск


Український союз промисловців і підприємців, Антикризовий штаб стійкості економіки в умовах війни провадять постійний моніторинг ділового клімату в Україні. Пропозиції УСПП, АШ щодо покращення фіскальної політики, зменшення регуляторного тиску, а також відкриття програми «Доступні кредити для всіх» постійно направляються в Офіс президента, парламент, Кабмін і НБУ. Низка із них врахована в рішенні РНБОУ та рекомендаціях Комітету ВРУ з питань економічного розвитку.

«Це надзвичайно важливо, щоб ми зараз дали поштовх до зростання української економіки. Ми вдячні європейським, американським партнерам, світовим фінансовим інституціям за допомогу, без цього наша економіка мала б значно більші проблеми, ніж падіння ВВП навіть на 29% за минулий рік. Проте висока залежність від зовнішнього фінансування створює ризики, адже позики і гранти не безкінечні», - кажуть в УСПП.

Відтак, тут виступили проти прийняття законопроєкту №8401 ( https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41268 ), що повертає довоєнні перевірки і податкові ставки, в нинішньому його варіанті. Більше того – нагадали про статистику: за програмою релокації в західні області України за весь час її дії перенесли свої виробництва 745 компаній, тоді як за кордон – близько 3-4 тисяч.

І якщо спочатку підприємці перевозили свої активи в Польщу, крани Балтії тощо – просто, щоб зберегти їх від безкінечних обстрілів російських агресорів або уникнути залишитися на тимчасово окупованих загарбниками територіях на півдні чи сході України, то нині ситуація інша.

«Переважна причина, чому бізнес релокується в ЄС, це краще податкове поле (менше навантаження) і доступ до кредитів. Чимало випадків, коли ці позики взагалі є безкоштовними – у вигляді грантів. Наші підприємці, які створюють 2-3 і більше робочих місць в ЄС, можуть претендувати на державну підтримку і сприяння там. Водночас в Україні зберігається викривлена система фінансової підтримки економіки. НБУ чимало зробив для стійкості банківської системи, це правда, проте для стимулювання самозайнятості, пожвавлення ділової активності – недостатньо», - наголосив президент УСПП, голова Антикризового штабу Анатолій Кінах.

Антикризовий штаб присвятив цьому питанню окреме засідання та вже спрямував свої висновки в НБУ, Верховну Раду та Кабмін.

Прозора система оподаткування, своєчасне відшкодування ПДВ, доступні кредити для всіх – ось першочергові кроки, які допоможуть встояти українському бізнесу.

Поруч із тим, необхідно посилити боротьбу із корупцією та неефективністю багатьох чиновників. На це скаржиться сам бізнес: згідно із нещодавнім опитуванням на замовлення Transparency International, основними проблемами підприємництва, окрім війни та руйнувань, є несправедливість правосуддя (70%), корупція (81%) та відсутність професіоналів у владі (68%).

За даними асоціації IT Ukraine, уже понад 50% українських ІТ-компаній мають офіси в одному або кількох містах Польщі.

Загалом тут налічується 24,1 тис. компаній з українським капіталом. Це майже половина із загального обсягу іноземних компаній, які облаштувалися в сусідній країні.



Огигінал новини «Український союз промисловців і підприємців: Почалася нова хвиля релокації українських підприємств за кордон» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=7938&fbclid=IwAR1cT-eg8uUlAAclIVzpvjOvZo5PTRFFtS7scehfbOiiPEUuouVm_cC7r-4
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php