Диктант без жодної помилки написали лише троє учасників із понад 11 тисяч, а лише однієї помилки припустилися 177 учасників.Радіодиктант національної єдності без жодної помилки написали лише троє учасників із понад 11 тисяч – священик, коректор та учений біолог.
Диктант з української мови транслювали 9 листопада - в день української писемності та мови. А в п'ятницю, 3 грудня, Національне радіо назвало переможців.
Священик Олександр Овчінніков із Білоцерківського району Київської області став одним із трьох переможців. Отець Олександр не допустився у тексті жодної помилки. "Я перейшов на українську мову всього 10 років тому. А мені вже далеко за 50", - розповів священик.
Також бездоганно написали радіодиктант коректор за фахом Ольга Голобородько з Києва та учений біолог Олена Андрущенко, яка долучила до написання диктанту майже всю свою родину - бабусю, сина та доньку.
Найстарішим учасником всеукраїнського диктанту національної єдності виявився 92-річний Іван Шматько із Мелітополя. А найактивнішими виявилися слухачі Києва та Львівської області. За словами Лариси Тарасової, всеукраїнський диктант - у першу чергу патріотична акція.
Найтиповішими помилками стали пунктуаційні знаки, а також більшість учасників не вжили лапки, у виразі "полонені" верблюди. Слово "полонені" вживалось у переносному значенні.
А загалом, організатори говорять про високий рівень знання української мови усіма, хто писав диктант. Участь в акції взяли понад 11 тисяч осіб з України та з-за кордону.
Переможці конкурсу, які допустились не більше однієї помилки, отримали призи від Національного радіо - радіоприймачі, аудіодиски з записами голосів класиків української літератури, аудіо-версію "Кобзаря" Тараса Шевченка, словники та книжки відомих українських мовознавців. Усі призи розішлють поштою.
Найграмотніші учасники отримали грошові призи від Ліги українських меценатів. А родина Андрущенків отримала ще й спеціальний приз від видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", які особисто їм подарував директор видавництва Іван Малкович.
Диктант усією Україною писали вже вдесяте. Такі акції також популярні у Польщі, Франції, Китаї.
Нагадаємо, диктант з української мови писав також міністр освіти Дмитро Табачник. Він припустився однієї помилки, написавши "до речі" разом.
Додатково:Табачник скасував державний іспит з української мови для бакалаврів