Реалізація проекту "Відкритий світ" дозволить щорічно економити тільки на друку книг до 50 млн доларів бюджетних коштів.Про це сьогодні заявив під час круглого столу на тему «Національний проект "Відкритий світ": наднові системи навчання і комунікації» голова робочої групи "Національні проекти" Владислав Каськів.
"Щороку держава витрачає багато коштів на друкування книг, використання деревини, паперу тощо. Наш проект знімає необхідність щорічних витрат з держбюджету на дані цілі", — сказав він.
За словами керівника робочої групи проекту "Відкритий світ" Ігоря Куруса, проект передбачає створення освітньої інфраструктури на основі бездротової мережі четвертого покоління, впровадження централізованої системи навчання та оцінювання знань учнів, і надання 1,5 мільйонам школярів нетбуків з пільговим підключенням до Інтернету.
Як зазначив Каськів, "Відкритий світ" — це початок створення національної системи управління державою, що дозволить громадянам, зокрема, голосувати, отримувати платіжні довідки, свідоцтва, за допомогою мережі Інтернет.
"Але перш за все проект буде мати ефект на систему освіти. Учні з будь-якого регіону України будуть мати швидкісний доступ до мультимедійних уроків, отримають доступ до міжнародних освітніх програм та інформаційних баз. Окрім того, проект дозволить не лише уніфікувати систему оцінки знань, але і зробити її на єдиній україномовній платформі. Важливим стане й те, що батьки зможуть спостерігати за навчанням дитини в режимі онлайн", — говорить Каськів.
За його словами, залучати кошти на реалізацію проекту планується не з держбюджету, а шляхом інвестицій.
"Кілька важливих міжнародних корпорацій вже висловили зацікавленність щодо участі у проекті, але перевага буде надаватися насамперед тим корпораціям, які налагодять випуск нетбуків на території України. Проект буде реалізовуватися за формою державно-приватного партнерства", — сказав він.
Каськів висловив сподівання, що результати проекту можна буде побачити вже в наступному році.
Як повідомлялося раніше, реалізація проекту "Відкритий світ" вимагає близько 675 млн доларів інвестицій.