МОН: Укрупнені університети України вже отримали фінансування на оновлення лабораторних баз « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
МОН: Укрупнені університети України вже отримали фінансування на оновлення лабораторних баз
25-07-2025

У межах ініціативи модернізації мережі та укрупнення ЗВО Державним закладам вищої освіти вже доступно 13 млн доларів США на оновлення дослідницької та освітньої бази. Йдеться про сучасні лабораторні комплекси, високоточні наукові прилади, інженерне дослідницьке обладнання та енергетичні установки. Нове обладнання вже встановлено й використовується в навчальному процесі та дослідженнях або перебуває на етапі закупівлі чи встановлення. Завдяки зусиллям МОН із модернізації мережі ЗВО більше студентів і науковців, об’єднаних у потужні освітні середовища, матимуть доступ до сучасної науково-освітньої інфраструктури.

«Інвестиції в матеріальну базу університетів — це підготовка наступного покоління українських інженерів, технологів, науковців. Війна показала, наскільки критично важливо мати власні потужності, знання й експертизу. Завдяки сучасному навчальному та дослідницькому обладнанню ми підсилюємо здатність університетів готувати спеціалістів для відбудови та розвитку країни», — зазначає заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

На сьогодні укрупнені заклади вищої освіти визначилися майже з понад 100 позиціями наукового й навчального обладнання, яке потрібно для модернізації матеріально-технічної бази.

Уже встановлено та введено в експлуатацію обладнання на 2 млн доларів США. Лабораторне обладнання на 11 мільйонів доларів — зараз на етапі закупівлі чи постачання. Над пропозиціями щодо фінансування ще лабораторій загальною вартістю 3,5 млн доларів США наразі працюють представники ЗВО — учасників проєкту.

Одні з найбільших закупівель для укрупнених ЗВО:

🔹 Сканувальний електронний мікроскоп з енергодисперсійним спектрометром з’явився в Національному університеті «Львівська політехніка». Це високоточне дослідницьке обладнання дає змогу студентам і науковцям працювати з матеріалами з надвисокою деталізацією: вивчати їхню структуру, склад, фізичні та хімічні властивості. Пристрій дає змогу не лише будувати тривимірні зображення поверхонь із нанометровою точністю, а й проводити якісний і кількісний елементний аналіз — критично важливий для сучасної інженерії, хімії, матеріалознавства та біотехнологій.

🔹 Лабораторія робототехніки тепер працює в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова. Це повноцінний спеціалізований простір для навчання та досліджень у галузі створення та керування роботами. До складу лабораторії входять колаборативний робот UR5 та універсальні навчальні платформи DOBOT, які забезпечують ефективне вивчення основ робототехніки, а саме: принципів роботи роботів, їхньої кінематики, динаміки та системи керування, автоматизації технологічних процесів (використання роботів для виконання таких завдань, як переміщення об’єктів, сортування, збирання тощо), програмування роботів. Потенційно лабораторія робототехніки також буде використовуватися для розвʼязання конкретних проблем і завдань, які студенти можуть розробляти в межах курсових та кваліфікаційних робіт.

🔹 Лабораторія автоматизованих систем технологічного обладнання вже функціонує в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Це сучасний інженерний простір, що дає змогу студентам опановувати прикладні навички у сфері автоматизації виробництва, робототехніки, цифрових технологій та енергетичного аудиту. У складі лабораторії — обладнання для вивчення електроніки, пневматики, 3D-друку, сервоприводів і верстатів із ЧПК, а також унікальна для України пакувальна станція на базі контролерів Siemens. У лабораторії проводять практичні заняття, підвищення кваліфікації, ранню профорієнтацію школярів. Лабораторія також стане платформою для співпраці університету з бізнесом і промисловістю, зокрема у сферах, які належать до переліку професій особливої підтримки держави — електроінженерія, мехатроніка, автоматизація.

🔹 ІЧ-Фур’є-спектрометр із мікроскопом було передано Національному університету кораблебудування імені адмірала Макарова. спектрометр Nicolet iS20, суміщений із мікроскопом Nicolet iN5 виробництва компанії Thermo fisher Scientific, разом із програмним забезпеченням OMNIC дає змогу проводити ексклюзивний багатокомпонентний пошук речовин, серед яких пестициди, мікропластик та інші забруднювачі довкілля. До аналітичного комплексу додається база даних з відповідними речовинами, вміст яких будуть досліджувати студенти, аспіранти та співробітники кафедри екології та природоохоронних технологій. Сьогодні прилади вже активно використовуються у дослідженнях поверхневих та питних вод міста Миколаєва та області на наявність мікропластику.

Модернізація університетської інфраструктури — ключовий складник змін вищої освіти, що триває в умовах воєнного часу. Нове обладнання допомагає забезпечити якісне викладання, посилити дослідницьку спроможність ЗВО, створити нові та адаптувати наявні програми до потреб сучасного ринку праці і міжнародної конкуренції. 9 університетів, що вже беруть участь в програмі модернізації мережі, отримали можливість інвестицій в оновлення в розмірі 1,5 млн доларів США кожен. Тож загальна цифра вже виділених інвестицій — понад пів мільярда гривень.

Оснащення лабораторій сучасним дослідницьким і навчальним обладнанням фінансується в межах спільного проєкту Міністерства освіти і науки України та Світового банку «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів». Усі закупівлі проведено за правилами закупівель Світового банку в межах підтримки ЗВО, зокрема тих, які беруть участь у реформі укрупнення та трансформації мережі ЗВО.

Довідково:

Наразі в модернізації мережі беруть участь 9 закладів вищої освіти: Український державний університет науки і технологій, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Національний університет «Львівська політехніка», Криворізький національний університет, Національний транспортний університет, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, заплановано залучити в проєкт Уманський національний університет і Кам’янець-Подільський університет імені І. Огієнка.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів