Кількість українських телесеріалів з кожним днем зростає, серед них збільшується число тих, що присвячені різним професіям. Багатосерійні твори здатні більш детально показувати різні спеціальності та демонструвати трудові будні. Пропонуємо підбірку Служби зайнятості про різні кар’єри з широкого переліку телевиробництва.
1. Сімейна комедія
«Подорожники» режисера Володимира Харченко-Куликовського розказує про родину, яка відкрила придорожнє кафе-мотель з одноіменною назвою на Житомирській трасі. Герої серіалу віддали на це всі свої кошти, навіть продали свої квартири, очевидно, що вони не знали про програму підтримки бізнесу «Власна справа» Служби зайнятості. Загалом серіал розповість і про всі труднощі відкриття свого бізнесу, і про готельну справу, і про особливості відкриття кафе. Загалом з початку року налічувалося 1,3 тис. вакансій у готельному бізнесі.
2. Комедія
«Молода» Міли Погребиської зачепить дві цікаві кар’єрні теми. Історія про 40-річну жінку, яка хоче відновити свій фах у видавництві, проте роботодавці шукають більш юних претендентів на посаду. Тому головна героїня переписує резюме, де зазначає, що вона на 14 років молодша, ніж є насправді. Таким чином телесеріал не лише висвітлює роботу видавничої сфери, але й показує, що стереотипи про вік працівників, надзвичайно застарілі. До речі, вказувати вікові обмеження у вакансіях заборонено законом. Українські видавництва за останні півроку 113 разів шукали собі співробітників через Державну службу зайнятості.
3. Телесеріал
«Кохання та полумʼя» режисер Віталій Кукса створював у тісній співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Саме тому ця гостросюжетна історія розказуватиме про цікаві особливості роботи рятувальників в Україні.
4. Драма
«Перевізниця» Євгена Туніка про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Головна героїня – благодійниця, блогерка і головне психологиня, допомагає вивозити людей з окупованих територій. Короткий, але чуйний телесеріал, де кожна серія – окрема страшна історія, де жертви війни отримують не лише допомогу при евакуації, але й психологічну підтримку протагоністки серіалу. Професія психолога наразі є затребуваною в Україні, роботодавці понад 1 тис. разів шукали таких фахівців.
5. Усього чотири серії драматичної історії
«Потяг» режисера Володимира Янощука розкажуть про справжніх українських героїв – працівників евакуаційного потяга «Укрзалізниці» сполученням Київ-Чернівці під час повномасштабного вторгнення ворога у 2022 році. З початку року налічувалося 2,5 тис. вакансій у сфері залізничного транспорту.
6. Роуд-муві Дмитра Кіптілого
«АТП Перевізники» розкаже історію про професію водія. У центрі сюжету – два далекобійники та складна дорога, яка одночасно показує виклики цієї професії та неймовірні куточки нашої країни. Водії та перевізники – це одна з найпопулярніших нині професій, таких працівників з початку року шукали 11 тис. разів.
Якщо якийсь із серіалів мотивував спробувати якусь нову для себе професію, Державна служба зайнятості допоможе перетворити цю ідею на реальне працевлаштування. А які телесеріали для натхнення новими видами діяльності знаєте ви?