Чотирнадцять проєктів за участі 65 організацій з України рекомендовані для фінансування за Програмою Європейського Союзу Erasmus+ для розбудови потенціалу у сфері вищої освіти (CBHE). Загалом цього року Програма підтримала 151 проєкт за участі понад 1 500 організацій з майже 120 країн світу, і Україна увійшла до трійки лідерів за кількістю залучених партнерів.
Українські проєкти спрямовані на впровадження європейських підходів у таких галузях, як управління та сталий розвиток у вищій освіті, цифрові трансформації, робототехніка, безпека, модернізація медичної освіти, освіта в галузі сільського господарства, водний сектор, лісове господарство, післявоєнна зелена відбудова, а також підготовка вчителів.
За рівнем впливу проєкти поділяються на три категорії:- Сприяння доступу до співпраці – 5 проєктів.
- Партнерство для трансформації – 8 проєктів.
- Структурні реформи – 1 проєкт.Серед профінансованих проєктів – 7 національних, 6 регіональних та 1 міжрегіональний. У них беруть участь 143 партнери з 22 країн.
Україну в проєктах представляють 65 партнерів, включаючи 47 закладів вищої освіти, 2 дошкільні заклади, Міністерство освіти і науки України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та 5 громадських організацій.
Грантоотримувачами-координаторами проєктів стали чотири українські університети:- Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка,
- Національний лісотехнічний університет України,
- Поліський національний університет,
- Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.Загалом, 47 закладів вищої освіти з України представляють політехнічні, медичні, педагогічні, економічні, аграрні та архітектурні університети, а також університети внутрішніх справ. До партнерств залучено 4 переміщені університети з тимчасово окупованих територій.
Довідка: Програма Erasmus+ – це програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. Програма має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства.