ЄДЕБО: Основні запитання-відповіді щодо єДокумента про освіту « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
ЄДЕБО: Основні запитання-відповіді щодо єДокумента про освіту
10-04-2024

22 березня цього року в застосунку Дія запрацював новий сервіс — єДокумент про освіту. Він інтегрований з Реєстром документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

Ця новація викликала багато запитань, зокрема, чому певні освітні документи не відображаються в Дії або відображаються некоректно. Нижче наводимо відповіді на найпоширеніші запитання. Інформація підготовлена спільно фахівцями Мінцифри, МОН та ДП “Інфоресурс”.


Звертаємо увагу, що в Дії не відображаються:

>> документи про наукові ступені доктора наук, кандидата наук та про вчені звання професора, доцента, старшого дослідника;

>> інформація про випускників військових закладів вищої (фахової передвищої) освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої (фахової передвищої) освіти;

>> інформація щодо дипломів про перепідготовку, виданих до 01.01.2016 року.


Питання Відповідь
Як додати документ про освіту у Дію? Диплом/свідоцтво/атестат підтягнеться у Дію автоматично. У застосунку відображено
документи, інформація про які є в Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО.
Відображення яких освітніх документів передбачено у Дії? Дія відображає інформацію, яка міститься у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО. Якщо інформацію внесено до Реєстру, то в застосунку відображатимуться:
Дипломи:
- з 2000 року: кваліфікованого робітника, молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра;
- з 2021 року: фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра;
- з 2022 року: доктора філософії/доктора мистецтва.
Атестат про повну загальну середню освіту (з 2000 до 2019 року).
Свідоцтва:
- з 2000 року: про базову середню освіту;
- з 2019 року: про повну загальну середню освіту;
- з 2000 року: про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації.
Не бачу/не можу знайти документи про освіту? (Документи в стеку). Однотипні документи відображаються в стеку. Тому, радимо перевірити ваші документи про освіту саме там.
Що таке стек? Якщо ви маєте кілька документів подібного типу, у вас на одному з них, відображатиметься іконка з цифрою — стек.
Щоб переглянути решту документів, просто натисніть на стек https://bit.ly/495dbpY
Не підтягнувся документ про освіту в Дію, у реєстрі ЄДЕБО є.
Що робити, щоб документ відобразався у застосунку?
Коли документ про освіту не відображається у Дії, проте є у Реєстрі – https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/, зверніться до закладу освіти, що видав документ, для внесення до картки особи в ЄДЕБО РНОКПП та цього документа, якщо його немає у картці.
Чому у документах про освіту відображається неповна/некоректна інформація? Першою умовою для відображення документів про освіту у застосунку є успішне
співставлення реєстраційного номеру облікової картки платників податків (РНОКПП) у Дія з РНОКПП у даних документа про освіту, що міститься в Реєстрі документів про освіту (ЄДЕБО).

Обсяг інформації, що міститься в документі про освіту, відповідає формі документа, яка діяла на момент його видачі.

Якщо в Дії відображається неповна/некоректна інформація, радимо звернутися до закладу освіти, який видав документ, для вирішення проблеми.
Чи будуть відображатися додатки до
дипломів в Дії?
Зараз додатки до дипломів не відображаються у застосунку, проте в подальшому це планується.
Чи буде відображатися освітній документ, якщо він фізично не був отриманий? Тобто залишається в закладі з певних причин Дія відображає виключно інформацію, що міститься у Реєстрі документів про освіту
ЄДЕБО. Внесення інформації до Реєстру здійснює заклад освіти, що видає документ. Тож, якщо інформацію внесено до  Реєстру, документи про освіту будуть відображатися у застосунку.
Чи буде можливість завантажити документи про освіту в PDF форматі в застосунку Дія Завантажити інформацію з документів про освіту в форматі PDF можна так
https://bit.ly/3VvHcfC
Водночас освітні документи завантажені у PDF форматі надають лише інформаційний зміст та не мають юридичної сили.
Чи є освітні документи в Дії офіційним документом? Так, цілком! Їхня юридична сила визначена постановою КМУ від 04.11.2022 року №1242
«Про реалізацію експериментального проєкту щодо формування та застосування єДокумента про освіту» — https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1242-2022-%D0%BF#Text
Чому не відображається документ про вищу освіту із військового закладу? Такий документ про освіту не буде відображатися в Дії.
Інформація про випускників військових закладів вищої освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти зберігається у цих закладах освіти або відповідних структурних підрозділах державних органів, яким підпорядковуються військові заклади вищої освіти або військові навчальні підрозділи.
Чи буде в Дії відображатися диплом доктора наук? Інформація щодо дипломів докторів наук не міститься у Реєстрі документів про освіту
ЄДЕБО та, відповідно, не буде відображатися у застосунку.
Чи буде відображатися диплом про перепідготовку? Інформація щодо дипломів про перепідготовку (молодших спеціалістів, спеціалістів) не міститься у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО та, відповідно, не буде відображатися у
застосунку.
Чи буде відображатись диплом, отриманий за кордоном? Документ про освіту, отриманий за кордоном, не відобразиться в Дії.
Крім того, якщо ви здобули освіту за межами України та не вступали з цим документом на навчання до українських закладів освіти, то відомості про ваш документ не вносились до ЄДЕБО.
Водночас, ви можете отримати свідоцтво про визнання іноземного документа про освіту. За потреби, перевірити його можна в Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО, вибравши тип
«Свідоцтва про визнання іноземних документів про освіту»  — https://info.edbo.gov.ua/edu- documents/ 
Детальніше про отримання свідоцтва та процедуру визнання тут — https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/poslugi/viznannya-inozemnih-dokumentiv
Зараз свідоцтво не підтягнеться в застосунок, однак наша команда працює над розширенням переліку освітніх документів в Дії.
Відображається чужий документ в Дії Ситуація, коли у застосунку відображається чужий документ про освіту, виникає, якщо за даними, отриманими в ЄДЕБО від Державної Податкової Служби, однаковий РНОКПП був помилково вказано в документах про освіту двох осіб з однаковими ПІБ та датою народження.
Тому для видалення в ЄДЕБО документів про освіту іншої особи потрібно:

1. Надіслати лист на diia@inforesurs.gov.ua з темою – «Чужі документи про освіту в ЄДЕБО».

2. До листа додати у форматі jpg або pdf (не архівом) скан-копії ваших документів: паспорта (1-4 сторінки паспорта-книжечки зразка 1994 року або обидві сторони ІD-
паспорта), РНОКПП, свідоцтва про шлюб/зміну ПІБ (якщо документи були видані на інше ПІБ), документів про освіту (сторону з текстом, додаток не потрібно).

3. На скан-копії документів потрібно накласти КЕП (файловий/апаратний ключ або Дія.Підпис).

4. Надіслати лист та очікувати на зворотний зв'язок.
Чи буде відображатись документ про освіту, якщо заклад знаходиться на ТОТ? Дія відображає виключно інформацію, що міститься у Реєстрі документів про освіту
ЄДЕБО. Тож, якщо інформацію внесено до Реєстру та документ виданий після 2000 року, то він буде відображатися у застосунку.

Зазначаємо, що заклади освіти, що не були переміщені та знаходяться на тимчасово окупованій території, не мають доступу до ЄДЕБО та, відповідно, можливості здійснювати замовлення документів про освіту державного зразка.
Не відображається документ про освіту, виданий закладом, який знаходився на ТОТ Дія відображає виключно інформацію, що міститься у Реєстрі документів про освіту. Тож, якщо документ виданий після 2000 року та інформацію внесено до ЄДЕБО — він буде відображатися у застосунку.

Якщо ж документ про освіту був виданий закладом, де зараз ведуться бойові дії або ТОТ та не підвантажився у застосунок, радимо звернутись до переміщеного закладу або його правонаступника для перевірки даних.

Якщо заклад освіти не проводить освітню діяльність на підконтрольній території України, радимо звернутись до Міносвіти — ez@mon.gov.ua, що перевірить документ про освіту та, за потреби, визначить заклад освіти, який здійснить замовлення та видачу дубліката документа. 

Актуальну інформацію щодо переліку закладів освіти та їх правонаступників можна переглянути у Реєстрі суб'єктів освітньої діяльності ЄДЕБО — https://registry.edbo.gov.ua/

Звертаємо увагу, що для переміщених закладів освіти відображається юридична адреса, яка може бути на ТОТ, однак контакти для зв'язку, як правило, є актуальними.
Втратив/пошкодив документ про освіту, чи можу отримати дублікат? Щоб замовити дублікат документа про освіту необхідно звернутись до закладу освіти, що видав документ, або до його правонаступника. За відсутності правонаступника ви можете звернутися до Міністерства освіти і науки України, що визначить заклад освіти, який здійснить замовлення та видачу дубліката документа.

Ознайомитись з причинами, за яких замовляється дублікат та як його отримати можна у відповідному порядку замовлення, виготовлення, видачі, обліку документів про освіту:
➖про вищу освіту та додатків до дипломів європейського зразка — https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0494-15#n4 
➖про фахову передвищу освіту — https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1487-21#Text 
➖про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка — https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0426-15#Text 
➖про базову середню освіту та повну загальну середню освіту — https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0201-04#Text 
Чи буде відображатись диплом кандидата наук в Дії? Інформація щодо дипломів кандидатів наук не міститься у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО та, відповідно, не буде відображатися у застосунку.
На сьогодні вказаному науковому ступеню відповідає диплом доктора філософії. В Дії відображаються дипломи доктора філософії, отримані після 01.01.2022.
Чи підтягнеться документ про освіту в іноземця? Якщо іноземець закінчив заклад освіти на території України та документ міститься у
Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО, тоді він підтягнеться в Дію у разі, якщо на момент видачі документа РНОКПП був внесений в ЄДЕБО до даних документа.
Чи буде в Дії можливість перекласти освітній документ? Якщо на момент видачі документа він мав двомовну форму, тоді у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО є інформація українською та англійською (можна перевірити — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/). Відповідно, в Дії це також буде відображено.

Водночас, якщо ви бажаєте скористатись освітнім документом за межами України, радимо уточнити деталі щодо його апостилювання. Деталі щодо порядку проставлення апостиля можна знайти тут — https://mon.gov.ua/ua/tag/apostil
Як перевірити чи внесені дані до ЄДЕБО? Для того, щоб перевірити чи внесено дані про документ в ЄДЕБО, радимо отримати
виписку з інформацією про документи про освіту та навчання особи. Для цього потрібно:

1. Перевірити чи є інформація про документ у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО можна тут — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/.

2. Щоб перевірити чи внесено дані про документ в ЄДЕБО, радимо отримати Виписку з інформацією про документи про освіту та навчання особи:

– Перейти на портал — https://info.edbo.gov.ua/ та вибрати розділ "Інформація про фізичну особу, що міститься в ЄДЕБО".
– Подати електронний запит з накладеним КЕП.
– Отримати виписку з інформацією, що міститься в ЄДЕБО, щодо фізичної особи.

Виписка буде з інформацією, якщо вам раніше вже було створено в ЄДЕБО картку фізичної особи та до неї внесено РНОКПП.

Також якщо у Виписці не відображено документ про освіту, але він є у Реєстрі, для його внесення зверніться до закладу освіти, який видав документ, з паспортом, РНОКПП та документом про освіту, у разі зміни ПІБ - надайте документ, що підтверджує це.
Змінив/ла прізвище, чи підтягнеться документ про освіту в Дію? Якщо у вас не підтягнулись документи про освіту, однією з причин може бути зміна прізвища (імені, по батькові), адже такі документи були видані на попередні дані.
Водночас, зміна документа у зв'язку з одруженням та зміною ПІБ не передбачена.
Ми працюємо разом із партнерами над реалізацією можливості таких документів у подальшому.

За інформацією:
info.edbo.gov.ua

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів