МОН: Відбулося засідання Спілки ректорів ЗВО « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
МОН: Відбулося засідання Спілки ректорів ЗВО
13-02-2024

12 лютого відбулося засідання Спілки ректорів ЗВО, на якому учасники обговорили реформу системи вищої освіти. Представники МОН обговорили виклики, з якими стикається вища освіта в Україні, а також поділилися планами і рішеннями щодо їхнього подолання.

Михайло Винницький розповів про перспективи модернізації мережі ЗВО й озвучив головні критерії, які мають впливати на укрупнення закладів.

Перший — це відповідність кількості населення міста чи області. У містах, де проживає менш як 100 тисяч населення і працює один ЗВО, який потрібно зберегти, адже заклади вищої освіти тут є практично містоутворювальними. У містах, де проживає від 100 до 350 тисяч громадян, варто утримувати не більше двох ЗВО. Це зберігатиме конкуренцію між ними і водночас не сприятиме розпорошенню цінних людських і матеріальних ресурсів. У містах із кількістю жителів більш як 350 тисяч мережа має формуватися, передбачаючи заклади трьох типів: навчальні інститути, які мають тісний зв'язок із роботодавцем, дослідницькі університети та міжгалузеві або спеціалізовані академії.

Другий критерій — у ЗВО (крім містоутворювальних) має бути не менше 5 тисяч студентів денної форми навчання. Загальна мета: дійти до середнього показника кількості студентів у ЗВО, який становитиме 10 тисяч. Рішення про об’єднання ЗВО має спиратися на аналізі стану закладу, вивченні акредитацій освітніх програм та наявності у місті відповідного партнера ЗВО.

Про фінансування закладів вищої освіти та порядок прийому до ЗВО у 2024 році доповів Олег Шаров. Нині опрацьовуються результати громадського обговорення проєкту Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році. До Порядку планують внести зміни щодо бюджетного фінансування вищої освіти та нової редакції Переліку галузей та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.

Учасники засідання висловилися за створення робочих груп з питань модернізації мережі, зокрема на регіональному рівні. Міністерство продовжуватиме тісну й плідну співпрацю із Спілкою ректорів України щодо всіх трансформаційних ініціатив.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів