Омбудсман: Особливості вступу до вищих навчальних закладів України для громадян з ТОТ « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Омбудсман: Особливості вступу до вищих навчальних закладів України для громадян з ТОТ
7-08-2023

Особливості вступу до вищих навчальних закладів України для громадян з ТОТ: роз’яснення від Омбудсмана


Як заявникам з тимчасово окупованих територій України отримати документи про повну загальну середню освіту для подальшого вступу?

Заявникам для отримання документів про повну загальну середню освіту, необхідно пройти державну підсумкову атестацію (крім випадків звільнення від державної підсумкової атестації) за екстернатною формою здобуття освіти в уповноважених закладах загальної середньої освіти.

Зокрема, необхідно подати заяву на вступ через освітні центри «Крим-Україна» і «Донбас-Україна», які створені на базі закладів вищої або фахової передвищої освіти додавши до заяви:

• документ, що посвідчує особу, у разі його відсутності - свідоцтво про народження;

• до заяви, поданої в паперовій формі, заявник додає Освітню декларацію з вклеєною до неї фотокарткою;

• заявник має право додати до Освітньої декларації, у тому числі шляхом надсилання електронною поштою, інші матеріали (у паперовому вигляді або у форматі цифрових зображень), які можуть прямо чи опосередковано підтверджувати наведену в декларації інформацію.


У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте прибуття для подання заяви, заявник надсилає на електронну пошту освітнього центру:

• скановані копії (фотокопії) документів, що наведені вище (декларація подається без фотокартки);

• фотокартку розміром 3 × 4 см (1 Мб в електронній формі);

• інші матеріали (у форматі цифрових зображень), які на думку заявника можуть підтверджувати наведену в декларації інформацію.

Після подачі заяви з необхідними документами необхідно скласти державну підсумкову атестацію, що проводиться у закладах загальної середньої освіти з двох предметів: Української мови (без літератури) та історії України.

Важливо! Державна підсумкова атестація проводяться на наступний день після подання заяви, однак не пізніше 30 вересня.

У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте прибуття заявника, державна підсумкова атестація проводяться шляхом дистанційної індивідуальної співбесіди з відеофіксацією.

Після проходження державної підсумкової атестації, заклад середньої загальної освіти видає заявнику довідку про успішне проходження державної підсумкової атестації.

У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють прибуття заявника, довідка про успішне проходження державної підсумкової атестації передається закладом середньої загальної освіти до освітнього центру.

Як заявнику з тимчасово окупованої території України вступити для здобуття вищої або фахової передвищої освіти?

Заявник має право вступати для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти та для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової середньої або повної загальної середньої освіти.

Заявником особисто подаються в письмовій формі наступні документи:

• заява;

• сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2020-2021 років або результати національного мультипредметного тесту (за бажанням);

• довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

• документ, що посвідчує особу, а за його відсутності - свідоцтво про народження;

• чотири кольорові фотокартки розміром 3 × 4 см;

• документ про освіту державного зразка та додаток до нього;

• довідку про успішне проходження державної підсумкової атестації (крім випадків звільнення від державної підсумкової атестації), яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання або національного мультипредметного тесту.

Важливо! У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте прибуття для подання документів, заявник надсилає на електронну пошту освітнього центру (приймальної комісії закладу освіти) наступні документи:

• скановані копії (фотокопії) документів, передбачених вище;

• фотокартку розміром 3 × 4 см (1 Мб в електронній формі).

Заявники мають можливість подати до 5 заяв лише через один освітній центр.

Документи від заявників приймаються у два етапи:

• перший основний етап до зарахування на бюджет триває з 19 липня до 18:00 31 липня;

• другий додатковий етап до зарахування на контракт (з можливістю переведення на вакантні бюджетні місця у разі їх наявності), що включає прийом заяв до 23 вересня, проведення вступних іспитів – до 25 вересня, оприлюднення рейтингового списку – до 27 вересня, зарахування – до 30 вересня.

Вступ заявників відбувається:

- на підставі індивідуально усної співбесіди або творчого конкурсу (для тих спеціальностей, де він передбачений);

- на підставі результатів національного мультипредметного тесту АБО творчого конкурсу, для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу.

Зарахування заявників

Після прийняття приймальною комісією рішення про рекомендування до зарахування заявники зобов’язані виконати вимоги для зарахування на місця державного замовлення, а саме подати особисто оригінали документів, передбачені відповідними нормативно-правовими актами, що регламентують вступ до закладів фахової передвищої або вищої освіти у поточному році.

У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте подання заявником оригіналів документів, передбачених Правилами прийому, заявник надсилає на електронну пошту Центра (приймальної комісії закладу освіти) скановані копії (фотокопії) відповідних документів.

Важливо! Оригінали документів (крім сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання), які передбачені відповідними нормативно-правовими актами, що регламентують вступ до закладів фахової передвищої або вищої освіти у поточному році, обов’язково мають бути подані до приймальної комісії закладу вищої/фахової передвищої освіти впродовж трьох місяців після початку навчання. У разі неподання цих документів та/або не укладання договору про навчання у встановлений строк наказ про зарахування скасовується в частині зарахування такого заявника.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів