Лейденський рейтинг щорічно публікується Центром науково-технічних досліджень (CWTS) Лейденського університету, Нідерланди. Його розроблено для надання інформації світовій дослідницькій спільноті та є альтернативою великій четвірці глобальних рейтингів.
Рейтинг ґрунтується на бібліографічній інформації, отриманій з широкого набору індексів наукового цитування, індексу цитування соціальних наук, індексів цитування мистецьких та гуманітарних наук, які входять до бази даних Web of Science. Враховуються лише статті та огляди в профільних журналах.
Визначається сім індикаторів наукового впливу, шість індикаторів співпраці, сім індикаторів публікації у відкритому доступі та п’ять індикаторів гендерної різноманітності.
Показники наукового впливу показують зростаюче домінування Китаю у фізичних і природничих науках. Зараз китайські університети входять до двадцятки найкращих публікацій у галузі фізичних та інженерних наук, математики та інформатики, а також десять із двадцятки найкращих у біомедичних та медичних науках, а також у науках про життя та Землю. Північноамериканські, європейські та австралійські університети продовжують лідирувати в соціальних і гуманітарних науках.
Найкращі університети у вибраних категоріях (налаштування за замовчуванням):Publications biomedical and health sciences; Harvard University, USAPublications life and earth sciences; University of São Paulo, BrazilPublications mathematics and computer science; University of Electronic Science and Technology, ChinaPublications physical sciences and engineering; Tsinghua University, ChinaPublications social sciences and humanities; Harvard UniversityProportion of collaborative publications with industry; China University of PetroleumProportion of open access publications; University of Groningen, NetherlandsProportion of female authorship; Kaunas University of Technology, Lithuania. Українських ЗВО в рейтингу не представлено.
Докладніше на сайті leidenranking.comДовідково:Leiden University: 27-29 вересня CWTS проведе конференцію STI ENID 2023(27-ма Міжнародна конференція з індикаторів науки, технологій та інновацій)