26 - 28 квітня в Ташкенті (Узбекистан) відбулась Конференція IREG 2023. Слово «прорив» охарактеризувало дискусію на конференції IREG 2023 у Ташкенті, Узбекистан (27-28 квітня), яка призвела до висновку, що ніщо у світі рейтингів не буде як раніше у найближчі роки:
«Я часто беру участь у різноманітних конференціях і семінарів, але такої змістовної та залученої дискусії я не зустрічав багато років», – зазначив Комільжон Карімов , перший заступник Міністра вищої освіти, науки та інновацій Узбекистану.
Алекс Ашер з Higher Education Strategy Associates, Канада, додав:
«Одна з найцікавіших дискусій про рейтинг, яку я чув за останні роки. Різниця в дискурсі навколо рейтингів після виїзду з багатої країни величезна – тут набагато менше про маркетинг і набагато більше про системний контроль/еталонний аналіз».
Це ще раз доводить, що щорічні конференції IREG є єдиним нейтральним місцем у світі, де фахівці з рейтингів, експерти та аналітики вищої освіти та університетів, часто представлені ректорами, можуть зустрітися та брати участь у дебатах під прапором IREG. Ці дискусії безпосередньо впливають на стандарти світових рейтингів.
Конференцію IREG 2023, у якій взяли участь близько 200 учасників з 28 країн, організував Національний дослідницький університет ТІІАМЕ. Вища освіти сприйняла рейтинги з оптимізмом – спочатку на національному рівні (US News 1983), а потім і на міжнародному (Шанхай 2003). Вони стали настільки потужним інструментом оцінки якості або престижу академічних установ, що від них очікується все більше і більше. Але з 1983 року в світі багато чого змінилося – від появи інтернету до стрімкого поширення штучного інтелекту. Чи можуть рейтинги зафіксувати зміни та тенденції, а потім належним чином вирішити їх, включивши ці нові явища до методологій? Запрошені спікери доповіли, як вони шукають рейтингову відповідь на зміни, що відбуваються.
Успіх IREG 2023 визначили основні доповідачі: професор Сірам Рамакрішна , FREng, кафедра Everest, Національний університет Сінгапуру, та Алекс Ашер , HESA, Канада; і чудові спікери: Isidro F. Aguillo , Webometrics, Іспанія; Ying Cheng , ShanghaiRanking, Китай; Богуміла Канєвська , ректор Університету Адама Міцкевича, Польща; Том Паркер , США; Gero Federkeil , CHE, Німеччина; Пьотр Степновський , ректор Гданського університету; Маріан Преда , ректор Бухарестського університету, Румунія; Франс Кайзер , CHEPS, Нідерланди; Мустафа Кок , ректор Університету METU, Туреччина; Дьордь Фабрі , Університет ELTE, Угорщина; Гассан Ауад , канцлер Університету Абу-Дабі, Хабіб М. Фардун ; Сергій Христолюбов , QS; Riri Fitri Sari , GreenMetrics, Індонезія, Abdolbast Greede , Міністерство вищої освіти та наукових досліджень, Лівія та інші.
Висока увага, яку отримують світові рейтинги, є вираженням зростаючої міжнародної конкуренції у сфері вищої освіти. Проте останнім часом соціальна роль університетів та співробітництво з питань співробітництва все більше переміщуються на перший план. На одній з сесій ці питання обговорювались на двох рівнях: На мета-рівні було представлено спільний проект німецьких університетів з моніторингу їх діяльності в конкурентних глобальних рейтингах. У другій частині було представлено розробку індикаторів соціальної інклюзії
U-Multirank та студентський погляд на соціальну роль університетів та рейтингів.
Значний внесок у дискусію зробила команда Elsevier, партнера конференції, на чолі з M’hamed el Aisati.
Докладніше на сайті ireg-observatory.org >>>
Додатково:Waldemar Siwinski: Конференція IREG 2023 окреслила нові тенденції та ідеї щодо глобальних рейтингів