Провідні технічні вищі школи Німеччини мають намір перейти від бакалаврських програм навчання до дипломів спеціалістів.Причина полягає в тому, що диплом спеціаліста в світі цінується вище, ніж ступінь бакалавра.
У ході "Болонського процесу" десять років тому в Німеччині було впроваджено можливість здобувати "швидку вищу освіту" - ступінь бакалавра, який можна було отримати вже всього за шість семестрів.
Ті студенти, що бажали мати більш вагому вищу освіту, могли за наступні три роки додати собі ще і титул магістра. Головна ідея полягала в тому, що таким чином на ринок праці в короткі терміни приходили фахівці з вищою освітою.
Інженер-бакалавр - це несолідноУтім, за інформацією німецького журналу "Фокус", час показав, що стара система з дипломами спеціалістів все ж залишається зразком як для вищої школи, так і для підприємств.
Ректор технічного університету Дрездена Ганс Мюллер-Штайнгаґен вважає, що звання "дипломований інженер-спеціаліст" не можна прирівнювати до ступеня бакалавра: "Цей ступінь навіть заважає нашим випускникам, знижуючи їх рівень" - каже Мюллер-Штайнгаґен.
У всьому світі дипломований інженер-сепеціаліст цінується і оплачується навіть краще, ніж магістр, а тим паче краще, ніж бакалавр. Тому університет Дрездена виступив одним з ініціаторів повернення до дипломів спеціалістів.
Цю ініціативу дрезденців підтримують загалом дев'ять провідних технічних вузів країни - з Лейпцига, Берліна, Аахена, Мюнхена та інших академічних центрів ФРН.Автор: Олександр Сосновський