Ніде в світі рейтинги вищих навчальних закладів (ВНЗ) не складаються органами, які цими ж ВНЗ керують. Про це в інтерв'ю Сomments.ua сказав директор Центру освітніх технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук, коментуючи наміри вітчизняного Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (МОНМС) створити власний нацрейтинг вищих навчальних закладів. "Наші університети не є автономними. Вони цілком і повністю залежать від "господаря". Фінансування і розподіл державного замовлення в українській вищій освіті побудовано за принципом "тому - дам, а тому - не дам". Тому хто буде кращим в рейтингу? Той, кому дадуть. Тому вже сьогодні можна сказати, що це буде 4-5 університетів - один на першому, інший на другому місці, через рік зміняться", - наголосив експерт.
За його словами, механізми, за якими буде діяти ініційована міністерством освіти система, не зрозумілі.
"Це положення - абсолютно декларативне. У ньому не визначено жодного критерію цього оцінювання, ні його методика, ні інструменти. Зате є дуже цікава фраза - що дані для оцінювання будуть подавати самі вищі навчальні заклади. Це анекдот! Тоді не потрібно оцінювати - можна зайти на сайт Держкомстату і взяти звідти статистичні дані про роботу ВНЗ", - сказав І.Лікарчук.
Тому експерт підозрює, що нацрейтинг ВНЗ у результаті виявиться звичайною статистичною звітністю.Додатково:Аудит - модна «фішка» для престижу чи надійний інструмент для удосконалення міжнародної системи вищої освіти?Про затвердження Положення про національну систему рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладівGoogle назвал самый престижный ВУЗ Украины (июнь, 2011)Рейтинг університетів України III, IV рівнів акредитації Топ-200 Україна