Наукові журнали почали змінювати редакційну політику, заборонивши зараховувати популярного чат-бота ChatGPT як співавтора статей. Такі зміни, зокрема, анонсували головні редактори Science і Nature, як повідомляє The Guardian. Видавці багатьох наукових журналів заборонили або обмежили використання дописувачами передового чат-бота на основі штучного інтелекту на тлі побоювань, що він може приправити академічну літературу недосконалими і навіть сфабрикованими дослідженнями.
Однак деякі журнали дозволять використовувати ChatGPT при підготовці рукописних текстів, якщо автори не приховують інформацію про це.Чат-бот ChatGPT - це генеративна нейромережа заснована на основі мовної моделі (LLM) і розроблена американською компанією OpenAI з Сан-Франциско, штат Каліфорнія. ChatGPT був запущений у листопаді 2022 року, після чого швидко привернув увагу широкої аудиторії завдяки здатності виконувати завдання, пов'язані з різними сферами. Крім усього іншого, цей чат-бот може не тільки відповідати на поставлені питання, але і працювати з кодом, писати скрипти, пісні та есе, а також давати поради.
Нещодавно на веб-сайті Nature
повідомили, що деякі дослідники почали враховувати
ChatGPT як співавтора препринтів та статей. Так, журналістам вдалося знайти як мінімум чотири підтвердження цьому, наприклад, на препринтному сервісі medRxiv і в рецензованому журналі Oncoscience, що вилилося в дискусію про те, чи допустимо вказувати в якості автора роботи нейронну мережу, яка не може відповідати за зміст написаного тексту.
Докладіше на сайті theguardian.com