Вчені університету долучилися до розробки та впровадження навчального курсу з реагування на загрози, пов’язані з джерелами іонізуючого випромінювання. Наукова спільнота відомчих закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання працює над проєктом під координацією Департаменту освіти, науки та спорту МВС України у місті Відень (Австрія).
В умовах воєнного стану забезпечення публічної безпеки та правопорядку вимагає від Національної поліції своєчасного реагування на кримінальні правопорушення, які становлять загрозу для життя та здоров’я громадян.
Модераторами навчального курсу є Управління радіологічної безпеки Національної адміністрації з ядерної безпеки Міністерства енергетики США та Державна інспекція ядерного регулювання України.
Представники Донецького державного університету внутрішніх справ забезпечили розробку тематики теоретичної частини навчального курсу. Наразі у Відні, спільно з науковцями інших закладів вищої освіти системи МВС України, вони працюють над створенням та впровадженням практичної складової, а саме – досьє об’єкту і плану реагування на інциденти з джерелами іонізуючого випромінювання.
Визначення компетенції працівників різних підрозділів поліції, які входять до сил реагування, надає можливість реалізувати алгоритми ефективних дій поліції у різних ситуаціях. Зокрема, при крадіжках джерел іонізуючого випромінювання, розбійних нападах на такі об’єкти, при збройному опорі злочинцям, які намагаються вилучити джерело іонізуючого випромінювання тощо.
Результат розробки теоретичної та практичної складової навчального курсу з реагування поліції на інциденти з джерелами іонізуючого випромінювання передбачає його впровадження в освітній процес закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС.