Відбулося оперативне засідання розширеного ректорату Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Організацію освітнього процесу та посилення безпекових заходів у зв’язку з подіями, спричиненими масовими ракетними ударами росії по Києву, обговорили під час наради керівництва Університету з очільниками структурних підрозділів, що відбулася в онлайн-режимі 10 жовтня.Ректор Володимир Бугров доповів присутнім, що керівництво Університету прийняло рішення про переведення освітнього процесу в КНУ з 10 по 14 жовтня в онлайн-формат. Це рішення викладено у Розпорядженні ректора
№ 81 від 10 жовтня 2022 року. Також відповідно до Розпорядження керівникам підрозділів рекомендовано організувати роботу працівників дистанційно, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
Ректор зауважив, що головне завдання нині – максимально убезпечити всіх працівників і студентів Університету, адже країна-агресор б’є по цивільних об’єктах і не зважає ні на які норми міжнародного права.
Сьогодні від ракетних ударів було пошкоджено будівлі ННІ філології, Наукової бібліотеки імені М. Максимовича, хімічного факультету та головного навчального корпусу. На щастя, жертв немає, але маємо декілька травмованих співробітників.
Перший проректор Володимир Ільченко наголосив, що найціннішим є людське життя, тому закликав дотримуватися правил під час оголошення повітряної тривоги. Наразі в будівлях Університету підготовлено понад 30 укриттів. Важливо, щоб кожен студент і працівник знав евакуаційні шляхи. Особливо це стосується мешканців гуртожитків. Також перший проректор звернув увагу, що через пошкодження інфраструктури можливі збої у роботі університетських баз даних. Наразі Інформаційно-обчислювальний центр підтримує роботу поштових серверів та мереж Університету, але не зайвими будуть копії важливої документації на резервних носіях.
Володимир Васильович додав, що в Університеті від ранку працює оперативний штаб, посилено безпеку навчальних корпусів та гуртожитків. Наразі всі зусилля господарських служб КНУ під керівництвом проректора Олега Федевича спрямовані на визначення численних критичних ушкоджень університетської інфраструктури. За потреби студенти та працівники Університету мають звертатись до керівників своїх структурних підрозділів.