Найбільшу концентрацію патентів та наукових публікацій в світі забезпечують науково-технологічні кластери Азії та США. Про це повідомляє Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) в попередньому випуску щорічного рейтингу Global Innovation Index.
Лідерство в рейтингу утримує кластер Токіо-Йокогама, за ним йдуть кластери Шеньчжень-Гонконг-Гуанчжоу (Китай та Гонконг), Пекін (Китай), Сеул (Республіка Корея) та Сан-Хосе-Сан-Франциско (США).
При цьому найбільша інтенсивність науково-технічної діяльності пропорційно до населення зареєстрована у кластерах Кембридж (Велика Британія) та Ейндховен (Нідерланди/Бельгія).
«Окрім давно відомих передових кластерів у США, Європі, Японії та Республіці Корея ми спостерігаємо становлення нових осередків науково-технічної діяльності у Східній Азії, зокрема в Китаї, та в інших країнах із середнім рівнем доходу, включаючи Бразилію, Індію, Іран, Туреччину, а також в інших частинах світу», - зазначає Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг.
Інші висновки дослідження:
• У США лідерами серед кластерів є Сан-Хосе-Сан-Франциско, Бостон-Кембридж і Нью-Йорк, а в Європі - Париж, Лондон та Кельн.
• Вперше Китай та США зрівнялися за кількістю провідних НТК (по 21-му у кожній країні). У Німеччині налічується 10 кластерів, у Японії – п'ять.
• Найкращу динаміку в рейтингу кластерів у 2022 році порівняно з попереднім роком продемонстрували китайські кластери Чженчжоу (+15 позицій), Циндао (+12) та Сямінь (+12), а також Берлін (+4) у Німеччині, Стамбул (+4) у Туреччині, Канадзава (+4) в Японії, Анкара (+3) у Туреччині, Тегу (+3) у Республіці Корея та Мумбаї (+3) в Індії.
Global Innovation Index та НТКНагадаємо, Глобальний інноваційний індекс щороку класифікує світові економіки відповідно до їх інноваційного потенціалу та досягнень, використовуючи понад 80 показників. У виданні 2022 року будуть співставлені показники інноваційної діяльності 132 країн.
Науково-технологічні кластери – одна із складових Global Innovation Index, звіту, що містить аналіз найактуальніших тенденцій у світовому інноваційному процесі.
Для виявлення науково-технологічних кластерів ВОІВ проводить аналіз темпів подання патентних заявок та публікації наукових статей, а також визначає географічні регіони світу з найвищою концентрацією винахідників та авторів наукових матеріалів.15-й випуск Глобального інноваційного індексу (GII) ВОІВ буде оприлюднений у четвер, 29 вересня 2022 р., з 13:30 до 16:15 вечора (за женевським часом) під час гібридного заходу за участю міністрів, лідерів бізнесу та експертів з інновацій. Під час заходу відбудеться презентація ключових висновків GII 2022 та дві панельні дискусії.