Британський Університет Шеффілда (University of Sheffield) став партнером одного із найбільших і найстаріших університетів України, Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського (КПІ), намагаючись підтримати студентів та науковців, які постраждали від війни в Україні.Згідно із заявою Шеффілдського університету, КПІ також визнано одним із найкращих технічних університетів України.
"Як і Університет Шеффілда, КПІ всесвітньо відомий своєю видатною викладацькою та дослідницькою досконалістю в галузі інженерії та високо оцінений у галузі комп'ютерних та інформаційних наук. Він також входить до четвірки кращих у рейтингу QS World University", - йдеться в
прес-релізі Шеффілдського університету.
У рамках цього партнерства Університет Шеффілда заявив, що запропонує практичну допомогу, щоб допомогти студентам і співробітникам свого українського колеги вижити в короткостроковій перспективі і розвиватися в довгостроковій перспективі, щоб відбудувати свою країну після російської агресії. Університет Шеффілда і КПІ
запустили 13 напрямів роботи для підтримки розбудови КПІ в довгостроковій перспективі.
Крім того, схема, розроблена університетами Великобританії та Cormack Consultancy Group,
спрямована на боротьбу з «відтоком мізків» та забезпечення того, щоб університети в Україні вийшли сильнішими з війни, допомагаючи їм відігравати важливу роль у відбудові після війни.
Шеффілд оголосив, що жертвує 20 000 фунтів стерлінгів у рамках своїх зусиль щодо забезпечення персоналу та студентів під час навчання в Україні, а також для ремонту та поповнення запасів бомбосховищ у кампусі КПІ.
Президент і віце-канцлер Шеффілдського університету Коен Ламбертс
(Koen Lamberts) заявив, що установа пообіцяла понад 1 мільйон фунтів стерлінгів на підтримку студентів, співробітників та інших вчених, які шукають притулку в Сполученому Королівстві, а також на підтримку ініціатив, що відбуваються у Великобританії.
"Наше побратимське партнерство з КПІ – це ще один крок у цій важливій роботі. Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з нашими колегами в КПІ для подальшого розвитку цього партнерства, щоб ми могли їх підтримати - не тільки зараз, але і в довгостроковій перспективі, коли війна закінчиться", - заявив Ламбертс.
Проректор з міжнародних зв'язків КПІ Сергій Сидоренко прокоментував рішення Шеффілда пожертвувати тисячі на відбудову КПІ, заявивши, що допомога не лише гуманітарна, а й має важливий політичний вимір щодо обсягу допомоги Великої Британії Україні.
У зв'язку з військовими діями в Україні серйозно постраждав сектор вищої освіти в Україні, в тому числі КПІ, при цьому велика кількість студентів КПІ стали солдатами Збройних Сил України, йдуть волонтерами, а також вступають до підрозділів територіальної оборони.
З початку вторгнення на війні вже загинули 12 політехніків.
Докладніше на сайті www.sheffield.ac.uk >>>