Випускниця механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, відома українська й швейцарська науковиця-математик Марина В’язовська стала цьогорічною лавреаткою Філдсівської премії!
Про це стало відомо 5 липня 2022 року, під час церемонії відкриття Міжнародного конгресу математиків (MMC), що відбувається просто зараз в Університеті Аалто (Гельсінкі, Фінляндія, Aalto Töölö, Helsinki). Відбором кандидатів і самим нагородженням традиційно опікується Міжнародний математичний союз (IMU), наукові призи якого вважаються найвищими нагородами в математичному світі.
За видатні математичні досягнення випускниця КНУ Марина В’язовська була нагороджена медаллю Філдса й премійована в розмірі 15 000 канадських доларів. Українська науковиця була єдиною жінкою серед цьогорічних лавреатів Філдсівської премії. Водночас україно-швейцарська науковиця стала другою (після іранки Мар’ям Мірзахані) жінкою-математикинею у світі, яку було відзначено цією видатною нагородою. Ця нагорода цінується міжнародною професійною спільнотою особливо високо, оскільки є аналогом Нобелівської премії для математиків. Важливим є також те, що Марина В’язовська – друга українська науковиця, відзначена такою престижною нагородою від часу її заснування в 1936 році. Першим у 1990 році став відомий український і американський математик Володимир Дрінфельд.
Важливим повідомленням для України й світу стало те, що державний представник Фінляндії й президент Міжнародного математичного союзу (IMU) Карлос Е. Кеніг відзначили у своїх вітальних промовах, що міжнародна математична спільнота підтримує Україну й українців у новітній боротьбі за незалежність і свободу їхньої держави. У записаному для цієї математичної церемонії відеозверненні Марина В’язовська також зосередилася на тому, як її особисте життя й життя всіх українців змінилося від початку повномасштабної російсько-української війни; науковиця наголосила на неприйнятності ведення війни й здійснення інших воєнних і кримінальних злочинів у цивілізованому світі; окрім того, математикиня поділилася з присутніми болем щодо загибелі своєї юної колеги – Юлії Здановської, яку навчали ті ж викладачі механіко-математичного факультету КНУ, що й Марину, і світлій пам’яті якої викладачка В’язовська нещодавно присвятила просвітницьку лекцію в Швейцарському федеральному технологічному інституті (Лозанна).
Запрошуємо всіх охочих переглянути церемонію нагородження науковими відзнаками від Міжнародного конгресу математиків (MMC) і відеозвернення Марини В’язовської.
Науково-педагогічний і студентський колективи КНУ імені Тараса пишаються професійними досягненнями своєї колеги, бажають їй подальших наукових здобутків і нагород, а також щиро вдячні видатній україно-швейцарській науковиці за привернення уваги міжнародної спільноти до злочинів проти людяності, здійснюваних російською федерацією в Україні!
Довідково: Марина В’язовська – народилася й навчалася в Києві (Україна). Навчалася в Київському природничо-науковому ліцеї № 145, вищу освіту здобула на механіко-математичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2010 році дослідниця захистила кандидатську дисертацію (Інститут математики НАН України), у 2013 році – здобула ступінь доктора природничих наук (Боннський університет, Німеччина). Зараз Марина В’язовська викладає в Швейцарському федеральному технологічному інституті (Лозанна). За винаходи й видатні наукові здобутки в галузі математики Марину В’язовську вже було нагороджено такими, зокрема, відзнаками: премія Салема (2016 р); дослідницька нагорода Клея (2017 р); премія SASTRA Ramanujan Prize (2017 р); Європейська премія з комбінаторики (2017 р); премія «Нові горизонти у математиці» (2018 р); премія Satter Prize (2019 р); премія Ферма (2019 р); премія Європейського математичного товариства (2020 р); національна премія Латсіс (2020 р); медаль і премія Філдса (2022 р). Марина В’язовська є членкинею Європейської Академії (2021 р) і старшою науковою співробітницею Інституту математики Клея (2022 р).
Контакт: тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122) факс:
(044) 290-41-24 м. Київ, вул. Смілянська, 4 Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net
При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання. euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів