Багато іноземних студентів, які втекли з України в лютому, отримують відмову з отримання дозволу на проживання в Німеччині й натомість їх просять якнайшвидше виїхати з країни.За даними Конференції ректорів Німеччини
(або Hochschulrektorenkonferenz) та Німецької служби академічних обмінів (
DAAD), близько 3,000 іноземних студентів шукали притулку в Німеччині.
Попередньо іноземним студентам було надано тримісячний термін перебування, який через затяжний конфлікт був продовжений до 31 серпня. Однак, на відміну від студентів-біженців, які є громадянами України та можуть завершити навчання в Німеччині, студенти-біженці, які не є українцями, зобов'язані подати заяву на отримання дозволу на проживання, щоб залишитися після серпневого терміну.
Група організацій вищої освіти та підтримки біженців, серед яких Федеральна асоціація іноземних студентів
(Bundesverband ausländischer Studierender or BAS), повторила звернення із закликом до міністра внутрішніх справ Німеччини та Міністра освіти і науки зробити більше для підтримки іноземних студентів, які втекли з України.
Сім підписантів апеляції, включаючи Всесвітню університетську службу
(World University Service) та
Bundesweite Arbeitsgemeinschaft PRO ASYL, яка є федеральною асоціацією підтримки прохачів притулку, закликають федерального міністра внутрішніх справ Ненсі Фейзер
(Nancy Faeser) "надати іноземним студентам, яким довелося тікати з України, статус аналогічний українським громадянам-біженцям".
Докладніше на сайті universityworldnews.com >>>