У своїй дев’ятій щорічній публікації U-Multirank також демонструє, як університети вирішують проблеми соціальної нерівності в доступі до вищої освіти та зарахування недостатньо представлених груп студентів. Існують значні досягнення, а також значні відмінності в залученні недостатньо представлених студентів з неакадемічним сімейним походженням («студенти першого покоління»). Університети, які посіли високі позиції, визнані як відкриті до студентів усіх соціальних, вікових груп, мають інклюзивні простори і надають якісні освітні послуги усім без виключення студентам. У глобальній перспективі українські університети є найсильнішими у вимірі «Викладання та навчання».
«Дивлячись на продуктивність університетів, хороша якість викладання та результати досліджень, звичайно, є вирішальними, але ми не можемо нехтувати внеском університетів у соціальні цілі», — прокоментував професор Франк Зігеле, керівник спільного проекту U-Multirank. «Саме тому U-Multirank вперше включив у свої дані успіхи в розширенні доступу до вищої освіти для малопредставлених груп».
Рейтинг «
U-Multirank – 2022 World University Rankings» визначає кращі університети Європи та світу, проводиться під егідою Європейської комісії та використовує практичний інструментарій для аналізу даних за всіма основними напрямками діяльності освітніх закладів.
На відміну від інших щорічних академічних рейтингів, U-Multirank демонструє діяльність закладів вищої освіти за багатьма показниками та забезпечує ефективну систему перевірки надійності інституційних даних. Зібрані дані слугують для представлення результатів діяльності університетів на порталі U-Multirank, що дозволяє отримати повну інформацію щодо їхніх переваг та напрямків розвитку.
Українські ЗВО в U-Multirank – 2022 World University Rankings
Докладніше на сайті umultirank.org >>>